Error: 50 - Local Database Runtime error occurred hatası

LocalDB kullanan Asp.Net uygulaması aşağıdaki gibi hata veriyor. Sunucuda LocalDB yüklü ve v11.0 olarak infoda görünüyor.

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 50 - Local Database Runtime error occurred. Cannot create an automatic instance. See the Windows Application event log for error details.

 error: 50 - Local Database Runtime error occurred hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Error: 50 - Local Database Runtime error occurred hatasının çözümü için şunları yapın:

    Hatayı çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

    1. IIS Manager'i çalıştırın.
    2. Application Pools altında hata aldığınız uygulamaya ait Application Pool'u seçin.
    3. Sağ taraftan Edit Application Pool altından  Advanced Settings tıklayın.
    4. Process Model bölümünde identity'i LocalSystem olarak değiştirin.

    Error: 50 - Local Database Runtime error occurred hatası çözülmüş olacaktır.

    alattin alattin (16984)