ERROR: An attempt to access a required resource was denied.

Komut isteminde uyguladığım komut aşağıdaki hatayı veriyor:

ERROR: An attempt to access a required resource was denied. Check that you have administrative rights on the computer.

An attempt to access a required resource was denied. hatası ne demek, bu hata nasıl çözülür?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ERROR: An attempt to access a required resource was denied ne demek?

    Komut isteminde bazı uygulamalar yöneticisi yetkisi ister. Yani komutun çalışması için Windows işletim sistemine giriş yaptığınız kullanıcının Yöneticisi yetkilerinin olması gerekir. ERROR: An attempt to access a required resource was denied. Check that you have administrative rights on the computer. mesajı "Gerekli bir kaynağa erişim girişimi engellendi. Bilgisayarda yöneyici haklarına sahip olduğunuzdan emin olun" anlamına gelir.

    Eğer böyle bir hata alıyorsanız Komut istemini yönetici olarak çalıştırmalısınız. Komut istemini yönetici olarak çalıştırmak için şu yolu izleyin:

    1. Arama bölümüne cmd yazın. Ya da C:\WINDOWS\system32 yolundaki cmd.exe dosyasını bulun.
    2. Bulduğunuz cmd yani komut istemini sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

    Elbette bunu yapabilmeniz için öncelikle oturum açtığınız kullanıcının Yönetici olması gerekir. Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları\Kullanıcı Hesapları altından kullanıcınız normal kullanıcı mı yoksa yöneticimi görebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)