Error: BIOS/legacy boot of uei-only media hatasının çözümü nedir?

Windowsa format Atıcan yaptığınız işlemleri yaptım ve flash belleklen formatını yapmak için biosa girdin önceliğimizdir verdim verdikten sonra Error: BIOS/legacy boot of uei-only media bu yazı geliyor neye bassam aynı şey tekrar geliyor ama biosu tekrar açabiliyorum nasıl formatına devam edebilirim çözüm için nurdan veya Instagram'da yardımcı olun m_tugraozen instagram adresim size mesaj atmıştım fotoğraflar instagramda

mehmettugra mehmettugra (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Error: BIOS/legacy boot of uei-only media hatasının çözümü için iki şey yapabilirsin:

    Bilgisayarında  UEFI desteği varsa BIOS bölümüne git tekrardan Boot Mode seçeneğini UEFI olarak değiştir. Daha sonra tekrardan BIOS'tan çık ve USB bellek ile kuruluma başla.

    Eğer BIOS'da boot seçeneklerinde UEFI yoksa o zaman Rufus üzerinden değişiklik yaparak USB belleği yeniden hazırlaman gerekir.

    rufus mbr

    hakan hakan (15424)