Error MSB4018: The "TransformWebConfig" task failed unexpectedly.

Visual Studio 2017 ile lokale yapılan publish işleminde publish failed publish has encountered an error hatası alıyorum. Output ekranında  Error MSB4018: The "TransformWebConfig" task failed unexpectedly.
System.Exception: The acceptable value for AspNetCoreModuleHostingModel property is either "InProcess" or "OutOfProcess". yazıyor.
 Error MSB4018: The "TransformWebConfig" task failed unexpectedly. hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Error MSB4018: The "TransformWebConfig" task failed unexpectedly. hatasının çözümü:

    Bu hatayı ortadan kaldırmak için Visual Studio içindeyken proje adını sağ tuşla tıklayın   Edit...... csproj  seçeneğini seçin.    Şu satırı bulun:

    <AspNetCoreHostingModel>InProcess</AspNetCoreHostingModel>

    Bu satırı şu şekilde değiştirin:

    <AspNetCoreHostingModelV2>InProcess</AspNetCoreHostingModelV2>

    .csproj dosyasını kaydedin ve tekrardan projeyi publish edin. Sorun düzelecektir.

    alattin alattin (16999)