error MSB4018: "TransformWebConfig" görevi beklenmedik biçimde başarısız oldu.

Asp.net Core uygulamasını publish etmek istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum

C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018: "TransformWebConfig" görevi beklenmedik biçimde başarısız oldu.
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018: System.Exception: The acceptable value for AspNetCoreModuleHostingModel property is either "InProcess" or "OutOfProcess".
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018:    at Microsoft.NET.Sdk.Publish.Tasks.WebConfigTransform.TransformAspNetCore(XElement aspNetCoreElement, String appName, Boolean configureForAzure, Boolean useAppHost, String extension, String aspNetCoreModuleName, String aspNetCoreHostingModel)
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018:    at Microsoft.NET.Sdk.Publish.Tasks.WebConfigTransform.Transform(XDocument webConfig, String appName, Boolean configureForAzure, Boolean useAppHost, String extension, String aspNetCoreModuleName, String aspNetCoreHostingModel, String environmentName)
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018:    at Microsoft.NET.Sdk.Publish.Tasks.TransformWebConfig.Execute()
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018:    at Microsoft.Build.BackEnd.TaskExecutionHost.Microsoft.Build.BackEnd.ITaskExecutionHost.Execute()
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.2.105\Sdks\Microsoft.NET.Sdk.Publish\build\netstandard1.0\TransformTargets\Microsoft.NET.Sdk.Publish.TransformFiles.targets(49,5): error MSB4018:    at Microsoft.Build.BackEnd.TaskBuilder.ExecuteInstantiatedTask(ITaskExecutionHost taskExecutionHost, TaskLoggingContext taskLoggingContext, TaskHost taskHost, ItemBucket bucket, TaskExecutionMode howToExecuteTask)

 error MSB4018: "TransformWebConfig" görevi beklenmedik biçimde başarısız oldu. hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.net Core uygulamasını aşağıdaki komutla publish etmeye çalışıyorsanız

    dotnet publish -c Release -o ./publish

    ve error MSB4018: "TransformWebConfig" görevi beklenmedik biçimde başarısız oldu.  hatası alıyorsanız çözüm için şunu yapın:

    csproj dosyasınızın içini açın. Şu satırı bulun:

    <AspNetCoreHostingModel>InProcess</AspNetCoreHostingModel>

    Bu satırı silmek sorunu çözecektir ama eğer IIS üzerinde host edilecekse bu performans düşüşüne sebep olacaktır. Bu satırı şu şekilde değiştirin:

    <AspNetCoreHostingModelV2>InProcess</AspNetCoreHostingModelV2>

    alattin alattin (16984)