Error: unable to get power status for power status check

Windows 10 yüklü Lenovo V510 Laptop, Windows Update sonrasında siyah ekranda kalıyor. Ekranda şu yazı beliriyor:

Phoenix SCT Flash for shell

Read BIOS image from memory

Error: unable to get power status for power status check

Error 220 - Failed at power status check! status = 221

Press any key to continue

Daha sonra herhangi bir tuşa basında bilgisayar 5 saniye sonra yenide başlıyor ve Windows açılıyor. Fakat bu döngü şeklinde devam ediyor. Güncelleme yüklenemiyor.

Error: unable to get power status for power status check hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Lenovo V510'u yeni aldıysanız ve Windows güncellemesi yaptıysanız ilk güncellemede Windows Update sitesinden BIOS güncellemesi indiriliyor. Daha sonra BIOS güncellemesi otomatik olarak yapılmaya çalışılıyor.

    Error: unable to get power status for power status check Error 220 - Failed at power status check! status = 221 hatası da eğer laptop'u prize takılı kullanmıyorsanız karşınıza geliyor.  Bu sebepten güncelleme yapılamıyor.

    Çözüm için Laptop'u prize takın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bu şekilde prize takılıyken sorun olmadan güncelleme yapılacaktır.

    hakan hakan (15424)