Eset, DriverPack'i virüs olarak görüyor. DriverPack virüs mü?

Eset'i devre dışı bırakıp, DriverPack programını kullansam nasıl olur? İleride sistemimi Eset ile tarama yaparken, Eset yüklenen sürücüleri virüs olarak görüp, siler mi? Ek olarak, DriverPack programı ile mi güncelleyeyim, yoksa donanım kimliği ile el ile sitesinden, aratarak mı güncelleyim? El ile aratsam bile yine DriverPack gibi siteler çıkıyor..

yiso yiso (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Donanım kimliği ile driver bulma/güncelleme yöntemine en son çare olarak başvurman gerektiğini belirteyim. DriverPack ile güncellediğin sürücüleri ESET ya da diğer antivirüs programları silmez/silemez.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Hayır. DriverPack virüs değil. ESET'in DriverPack'i virüs olarak tanımlamasının sebebi kurulum sırasında yüklemek istediği toolbar, programlardır. Onların da kurulum sırasında tikini kaldırabilirsin. ESET sürücleri silmez.

      toprak34 toprak34 (2026)