ESET Internet Security mi Kaspersky Free Antivirus mu?

ESET Internet Security ile Kaspersky Free arasında kaldım. ESET'i bilirsiniz zaten. Kaspersky Free ürünü ise yeni çıktı ve tamamen ücretsiz. Aklımda sorular var: ESET ücretli olduğu için daha mı iyidir yoksa Kaspersky kalitesi Free olsa bile iyi midir?

Bunlardan farklı olarak ise sizin öneriniz olacak her güvenlik programına açığım.

Sistemime şuan yeni format atıldı ve Windows 10 Pro yüklendi. Windows Defender var ama tam güvenemiyorum.

Antivirüs tavsiyesine ek olarak, haftada 1 defa Adwcleaner çalıştırsam yeterli olur mu?

Temizlik programı olarak ise CCleaner'i tercih ettim. Ayrıca Windows Update hep aktif durumda.

Sistem Özelliklerim:

RAM: 8 GB DDR4

Ekran kartı: GDDR5 2 GB

kral1451 kral1451 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    • Galiba beni geçiştirmek için yazdınız böyle :(( canınız sağ olsun. kral1451 6 yıl önce
    • Alakası yok. Önce site içi arama yapmalısın. Daha önce Gerek Eset, gerekse Karspersky (free) üzerine çeşitli görüş ve açıklamalar, yorumlar zaten yapılmış. Onlara bakmalıydın önce (ve bu arada diğerlerinede). Öyle hazır reçete benzeri görüş ve bilgi bekleme yerine mevcut bigileri ve yorumları okuyarak bunları karşılaştırıp bir analizde bulunmak sana daha doğru ve sağlıklı sonuçlar sağlar. Ve ayrıca uzmanım.net sadeliğinin korunmasınada faydalı olur. Seni buna sevketmek istedim. Şimdi anladığını ümit ediyorum @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkür ederim. kral1451 6 yıl önce
    • Teşekkürlük birşey yok, hiç önemli değil :) @kral1451 temmuz 6 yıl önce

    Eset de Kaspersky da köklü ve oldukça kaliteli antivirüs çözümleri. Her ikisini de kullanabilirsin. Kaspersky ücretsiz, Eset lisansın varsa Eset yükle. Ama sakın Crackli kullanma. Antivirüs programını crackli kullanmak kadar mantıksız başka bir şey yok.

    Burada antivirüs programında daha çok kendine güven. Piyasadaki antivirüs şirketleri genel olarak iyi işler yapıyor. Ama olay yine sende bitiyor. Şüphelendiğin bir dosya varsa online virüs tarama işlemlerinden faydalan: Virüs Tarama gibi.

    Adwcleaner reklam yazılımları için oldukça etkili. Haftada bir çalıştırman uygun. Veya şüpheli bir program yüklediğinde çalıştırabilirsin. Şüpheliden kastım reklam yazılımı yükleme potansiyeli olan ücretsiz uygulamalar.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba ESET lisansım yok ama crack yapmadım hiç. Anti Malware vardı o çok güzel program ama 15 günlük denemesi vardı birde size bir link atacağım. Link şu: https://www.bitdefender.com/site/Facebook/redFreeDownload?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber kral1451 6 yıl önce
    • sizce bunu mu yüklesem 3 aylık veriyorlar ve kalite bildiğiniz üzere ama bu 3 aylık tamamen ücretsiztir değil mi? Yani herhangi bir kısıtlama filan yoktur. kral1451 6 yıl önce
    • Dediğiniz gibi haftada bir kere de Adwcleaner ile taratırım kral1451 6 yıl önce
    • Son bir şey diyeceğim; Adwcleaner ile taratıp sonradan programı silsem karantinalar geri yüklenmez değil mi? Adwcelaner'i kaldırmayı ise programa girip sol üstte kaldıra tıklıyorum. kral1451 6 yıl önce
    • Çok sağ olun. Cevaplarınızı bekliyor olacağım. kral1451 6 yıl önce
    • @kral1451 hiç öyle 3 aylık - 5 aylıklarla ilgilenme. Hiç bulamazsan Avast ücretsiz yükle. Yıllarca kullandım en ufak sorun yaşamadım. Adwcleaner'i silersen karantinalar geri gelmez. Sorun olmaz hakan 6 yıl önce

    Hem ESET, hemde Kaspersky antivirüs yazılımlarını hep tavsiye ederim. İkisini de kullanabilirsin. Aklında bulunsun:

    Deneme sürümü ESET kullanmaktansa, ücretsiz Kaspersky kullanmayı tercih ederim. Aynı şekilde crackli antivirüs kullanmaktansa, deneme sürümü antivirüs kullanmayı tavsiye ederim. Bir başka ihtimal olarak, crackli veya deneme sürümü antivirüs kullanmaktansa ücretsiz Kaspersky kullanmayı tercih ederim.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • labirent gibi cümle olmuş :D kral1452 6 yıl önce