Eset Nod32 ERR_CONNECTION_RESET hatası nasıl çözülür?

Eset Nod 32 kullanıyorsanız, Google Chrome da ERR_CONNECTION_RESET hatası alabilirsiniz. ERR_CONNECTION_RESET hatasının çözümü nedir? Muhtemelen bütün tarayıcılarınızda aynı hata var ve internete bağlanamıyorsunuz. Aslında nedeni basit tarayıcılarda sorun yok çünkü internetinizi ESET NOD32 kontrol ediyor. Çözüm ESET NOD 32 için geçerlidir.Aşağıdaki işlem uygulayınız.

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. UYARI: Güncelleme dosyası boyutu 58 mb civarı olmalıdır.Güncelleme dosyası boyutu değişebilmektedir.

    Aksi takdirde yeniden uygulamak zorunda kalabilirsiniz.(Tabii ki ilk seferde işlemler uygulandığında düzelmediği oldu .TAVSİYE: 2. kere deneyin.:)

    2. UYARI:İşlemleri yapabilmeniz için ESETi açıp "F5" tuşuna basmalısınız.

    3. UYARI: "Encrypted SSL communication" uyarısını alabilmeniz için tarayıcınızı açmalısınız.Eğer birden fazla sayfa açıksa birden fazla uyarı alırsınız.

    Resimlere bakarak kolayca yapabilirsiniz. Eset sitesinden alıntıdır.

    ESET Smart Security veya ESET NOD32 Antivirus'de SSL Bağlantısına nasıl izin verilir?

    Durum:

    • Google Chrome  Esed Nod 32 yüklü bilgisayarda SSL içeren bir sayfayı açmak istediğinde  "This webpage is not available" "Bu sayfa görüntülenemiyor" hatası veriyor

      Şekil  1-1

    • Bazı durumlarda Dropbox, Google Apps, Quickbooks online ve  Skype gibi bulut tabanlı servisler   ESET SSL taraması sırasında engellenebilirler.

    • Kablosuz yazıcı ve tarayıcılar ESET SSL taraması sırasında engellenebilirler.
    • Çözüm

      I. Pre-release güncellemeleri açın.

      II. Hizmetler veya aygıtlar için SSL tarama istinası oluşturun

      I. Pre-release güncellemeleri açın.

      Pre-release güncellemeleri açmak ESET antivirüsün SSL tarama ile ilgili modülün güncellemelerini almanızı sağlayacaktır.

    •  ESET Smart Security veya  ESET NOD32 Antivirüsü açın

    •   Advanced setup için F5'e basın

    •  Önce Update sonra Settings bölümü tıklayın. Pre-release update seçin.   Clear tıklayın. Sonra OK tıklayarak buradan çıkın.
    • Şekil 1-1

    • Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Bilgisayar açıldıktan sonra ,  ESET Smart Security veya  ESET NOD32 Antivirüsü açın.

    •  Update  Update now. tıklayın.
    • ŞEkil 1-2

    •  Advanced setup'a erişmek için  F5 tuşuna basın.

    •  Update seçeneğini genişletin. Settings'ı tıklayın. Regular update seçin ve  OK butonuna tıklayarak kaydedin.
    • Şekil 1-3

    • Bilgisayarı yeniden başlatın.

      II. SSL taraması için istisna oluşturun

    •  ESET Smart Security veya  ESET NOD32 Antivirüsü açın.

    • Advanced setup için F5 tuşuna basın.

    • Daha sonra  Web and email  Protocol filtering,  ve  SSL 'i tıklayın. Ask about non-visited sites (exclusions can be set) seçin.

    • Ok'i tıklayın.

      Şekil 2-1

    • Hata aldığınız siteye bağlanmayı deneyin.

    •  Encrypted SSL communication / SSL şifreli iletişim penceresi açılacaktır.

      • Yes, always (recommended): seçeneğini tıklayın.

        ŞEkil 2-2

      • Eğer daha sonra bir uyarı alırsanız YES'i tıklayın.
      • Advanced setup için F5 tuşuna basın.

      •   Web and email  Protocol filtering altında  SSL'i tıklayın ve Always scan SSL protocol'ü seçin. Ok tıklayın.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Paylaşım için teşekkürler. Sadece Türkçe paylaşımlara yer verdiğimiz için çözümünüzü Türkçe'ye çevirdim. Tekrardan teşekkürler. hakan 9 yıl önce
    • Ben teşekkür ederim. yusufbozar 9 yıl önce