Eset nod32 virüs imza veritabanı güncelleme hatası: Geçici dosya adı oluşturulurken bir hata oluştu

Eset nod32 virüs imza veritabanı güncelleştirme esnasında ''Geçici dosya adı oluşturulurken bir hata oluştu"hatası veriyor bu sorun nasıl düzeltilir?

Hata tam olarak şöyle:

Eset Smart Security 8

Virüs imza veritabanı güncellemesi bir hatayla sonuçlandı.

Geçici dosya adı oluşturulurken bir hata oluştu

dvdn dvdn (-103)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eset Smart Security 8

    Virüs imza veritabanı güncellemesi bir hatayla sonuçlandı.

    Geçici dosya adı oluşturulurken bir hata oluştu hatasının çözümü için Nod 32 resmi sitesinde anlatılan yöntem şu şekilde:

    Sorunun kaynağı Eset Nod 32 uygulamasının TEMP klasörüne erişemesi ve daha doğrusu bu klasörde dosya oluşturamamasından kaynaklanıyor.

    1. Önce gizli dosyaları göster seçeneğini açın:
      Windows XP gizli dosyaları gösterme
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme
    2. Daha sonra C:\Windows klasöründe TEMP adında bir klasör var mı yok mu kontrol edin.
    3. Eğer TEMP klasörü yoksa TEMP adında bir klasör oluşturun.
    4. Temp klasörü varsa TEMP klasörü içindeki tüm dosyaları silin.

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    • TEMP klasörünün içindeki dosyaları silmeye çalışınca erişim engellendi hatası verdi uzmanarda2 8 yıl önce
    • Arda kendini ele veriyorsun :) Klasörü sağ tuşla tıkla, özelliklere gir. Oradan güvenlik seçeneklerinde Users grubuna tam yetki ver. hakan 8 yıl önce