Eset nod32 virüs taramasından sonra arşiv dosyalarının bozulma sorunu

S.a ben bilgisayarıma virüs taraması yaptıktan sonra (eset internet security) tarama günlüğüne baktığımda bazı dosyaların karşısında arşiv zarar görmüş, açılmıyor ve istenmeyen türden olabilecek uygulamalar gibi uyarılar gördüm. Bunun anlamı virüs mü bulaşmış bu uyarıların anlamı nedir hocam bilgisi olan bi el atsın

kullanici760364 kullanici760364 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Arşivde kötü amaçlı yazılım taşıyor olabilir, onu belirtmiş. Endişelenecek bir şey yok, arşiv hasarlıymış zaten, silin gitsin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarına virüs bulaşmış ve bu virüs'de Eset antivirüs programının dosyalarına zarar vermiş. Bana sorarsan ilk olarak Eset'i kaldır ve bilgisayarını Kaspersky ile tam tara ve çıkan virüsleri temizle.

      Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

      Bilgisayara bulaşan bazı virüsleri antivirüs programları algılayamıyor ve hem bilgisayarına virüs bulaşıyor hemde antivirüs programına zarar veriyor.

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

        @darkcrak dedigin uzere eseti sildim ve kasperskyı indirdim (deneme sürümünü) tam taramayla taradim ve tespit edilen tehdit yok dedi. Eset yukluyken buldugu sorunlari temizledi mi celişkideyim.

        kullanici760364 kullanici760364 (1)
        3 yıl önce cevaplandı

        • Gizli dosyaları aç ve öyle tam tara bilgisayarını darkcrak 3 yıl önce
        • Böyle iyi sonuç vermeye bilir bazı virüsler gizliyor kendini bu yüzden antivirüs programları virüsü bulamıyorlar darkcrak 3 yıl önce
        • Gizli dosyaları açıp taradığımda gizlenen virüslerde mi bulunucak yani? @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
        • Evet @kullanici760364 bazı virüsler kendini gizliyor darkcrak 3 yıl önce
        • Gizli dosyaları açmadan önce 114.156 dosya tarand,gizli dosya actiktan sonrada 114.643 yine de tehdit yok sanırım bir sey olsaydi cikardi. kullanici760364 3 yıl önce
        • Yardimlarin icin allah razi olsun,vaktini aldım helal et @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
        • Sorun yok @kullanici760364 demek ki virüs yokmuş darkcrak 3 yıl önce
        • Ben sizlere yardım ettikçe mutlu oluyorum ve kendime bilgi ekliyorum sizlere yardım ettikçe darkcrak 3 yıl önce