esetmi yoksa kaspersky total securitymi

Arkadaslar esetnod32 Mi Yoksa Kaspersky total Security mi?

ram:2gb

katil213 katil213 (30)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bana sorarsan en iyisi malwarebytes.

    Neden diye sorarsan bu güne kadar eset, avira ,mcafee ve avast virüs programı kullandım ama hiç birinden malwarebytes kadar menun kalmadım.

    • Sebeplerine gelince diğerleri ile bulamadığım virüsleri bunla buldum.
    • Daha hiç hata vermedi ama eset bir çok kez hata verdi diğerlerinde çok sıkıntı yaşamadım.
    • Bilgisayarı kasmıyor bir çok kez arka planda tarama yaptırdım ve bilgisayarı normal kullanmaya devam ettim ama mcafee bilgisayarı çok kasıyordu hatta bilgisayar kendi kendini kapttığı oluyordu.
    • Avira diğerlerine göre çok çocuksu mu diyeyim bilemedim ama hoşuma gitmedi bu tamamen kişisel bir görüş.
    • Avast en iyi ücretsiz  antivürüs sanırım ücretsiz olmasına rağmen çok hafif çalışıp iyi bir koruma sağlıyordu.

    Ama kaspersky hiç kullanmadğım için yorum yapamayacağım.

    Malwarebytes ise üçretsiz virüs taramasınon bile çok iyi olduıunu herkes kabul ediyor saınırım :)

    Bu yorumlar bazılorı 2 yıl eskiye kadar dayanmakta olduğunu söylemeliyim o zamandan bu zamana kadar nehirin üstünden çok su geçti ama çok bir değişim göstereceklerini sanmıyorum.

    demsinasbey demsinasbey (69)
    6 yıl önce cevaplandı

      Ben RAM 2 GB ise Avira ya da Norton öneririm. ESET ile bazı kuşkularım var. Kaspersky ise sistemi zorlayabilir.

      kalemlik100 kalemlik100 (14)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Norton'u Yüklemek gibi bi his var :D siz bana norton link Atarmısınzı katil213 6 yıl önce

      Ben Emsisoft Anti-Malware öneririm. Yeni çıkan WannaCry virüsüne karşı etkili.

      • Malwarebytes'e gelecek olursak ben onda problem yaşamadım. Ama bazı forumlarda virüsü siliyor (benim bazı arkadaşlarım da buna dahil) ama sonra tekrar virüs geri geliyor diyorlardı.
      • Avira benim de hoşuma gitmedi.
      • Avast en iyi ücretsiz antivirüs olabilir ama bazen virüslü olmayan dosyayı virüslü olarak gösterip "Dosya şüpheli" deyip taratıp zaman harcatabiliyor.
      • ESET'e gelecek olursak. Bende @kalemlik100 gibi düşünüyorum. ESET iyi yolda değil.
      • RAM 2 GB ise bende Norton önerebilirim.
      • Ve Zemana Anti-Malware'de öneririm. Genellikle reklam yazılımlarına karşı koruyor.
      • Benimde eskiden 2GB ramlik bilgisayarım vardı. Kaspersky yüklemiştim hiç sorun yaşamamıştım yükleyebilirsin.

      Ama tabi benim önerim Emsisoft Anti-Malware.

      toprak34 toprak34 (2026)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bi karar verin şaşırdım :D eseti Kaldırcam ama ne yükliyim Nortonmu Aviramı Kasperskymi Emsisoft mu? yoksa Zemana Antivirüs ? katil213 6 yıl önce
      • Kaspersky Mi Yüklüyüm Norton mu cevap verin Lütfen. katil213 6 yıl önce
      • @katil213 Benim önerim Emsisoft yüklemen. toprak34 6 yıl önce
      • @katil213 herkes önerdiği antivirüsü söyleyecek. Zemana antivirüs değil, anti-malwaredir. Emsisoft da öyle. Emsisoft iyi duyduğuma göre. Kaspersky o sisteme ağır gelebilir. Norton, Avira, Emsisoft arasından kendiniz seçin bence. En doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. kalemlik100 6 yıl önce
      • @kalemlik100 Anti-Malware olabilir. İnsanların ağzına öyle alışmış. Öyle yazıyorlar. İlla Anti-Malware olarak belirtmemiz mi lazım? toprak34 6 yıl önce
      • @toprak34 yavaş yavaş alışmak lazım. İkisi farklı grupta nitelendiriliyor bildiğim kadarıyla. Günümüzde fazla bir farkı kalmadı ama anti-malwareler genelde reklam yazılımlarını falan temizlemede başarılı. kalemlik100 6 yıl önce