Eski bilgisayarım için hangi işletim sistemini kullanabilirim?

Eski bilgisayarımda 1GB DDR2 ram 160gb hdd var ve işlemcisi de Intel Pentium 4 32 bit. Windows xp sp3 kullanıyorum ve o bile kasıyor. Onerebileceginiz linux veya baska bir sistem var mı? Ubuntu kurmayı düşündüm ama kasar galiba. Ubuntu veya baska onerdiginiz sistem varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

emre7246 emre7246 (4)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    1 Gb RAM daha ilave et ve Windows 7 yükle. Kaldırır merak etme.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      öncelikle şunu  sormak isterim pc yi ne amaçla kullanacaksın 2 gb ram ekleyebilirsin internetten uygun fiyata bulabililrsin sonra win 7,8 kurabilirsin daha iyi olabilir elindekilerle pek bişey yapacağını sanmam

      semm65 semm65 (85)
      7 yıl önce cevaplandı

        Linux performans bakımından Windows serilerine göre oldukça daha iyi ama öncelikle hangi amaçlarla kullanacaksınız bu önemli.

        guventas guventas (46)
        7 yıl önce cevaplandı

          Daha cok internete girmek ve video izlemek icin kullanacagim. Linux uygun mu?

          emre7246 emre7246 (4)