Eski numarama ait Whatsapp mesajlarını nasıl geri getirebilirim?

Merhabal sene 2015 ten kalma whatsapp database yedeklerim mevcut. Telefonum o zaman androiddi. Eski telefonumu vaktiyle değiştirmeden önce varı yoğuyla atmıştım. Bu gece harddiskimi ayıklama için açtığımda yedeklediğim whatsapp databasesini de gördüm. Fakat yedek eski numaramdan kalma olduğu için nasıl açacağımı bilemiyorum. Dosyanın ismi ve uzantısı da msgstore-2015-04-12.1.db.crypt8

konuşmaları da nostalji açısından çok mesak ediyorum. Olur da ulaşabilirsem çok ama çok sevinirim. Yardımcı olur musunuz?

spnbw spnbw (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .crypt8  dosyaları şifreli dosyalardır. Tek başına açılamazlar. Telefondaki .crypt8  dosyalarının açılması için anahtar dosyaya da ihtiyaç var.

    /data/data/com.whatsapp/files/key yolundaki anahtarı da yedeklemiş olmanız gerekir. Anladığım kadarı ile eski telefonunuzdan sadece mesaj yedeklerini aldınız ve anahtar dosyanız yok. Bu durumda yedekler işe yaramazdır.

    murat murat (12492)