Eski Sürüm Bir program ve ya oyunu win 8.1 de açamıyorum

Street Racing Syndicate adlı bir oyun bayağı eski bir oyun bu oyunu windows 8 açmıyor

murhan47 murhan47 (4)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Uyumluluk ayarlarını deneyebilirsin. "Windows XP (Service Pack 3)" seçilebilir.

    Bu ayarlar, setup dosyasına veya kurulumdan sonra, program/oyun exe dosyasına sağ tıklayarak özelliklerden uyumluluk sekmesine girilerek yapılır.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • hayır oyun eski derken bayağı eski şöyle açıklayayım size oyunu çalıştıran en son işletim sistemi 2000 bu yüzden uyumluluk ayarları işe yaramıyor. başka öneriniz var mı teşekkür ederim :) murhan47 9 yıl önce
    • Bilemiyorum. Daha doğrusu oyunu bilmiyorum. Eski "dos" oyunlarındanmı? Öyleyse web'de bir emulatör falan araştırmak gerekir herhalde. temmuz 9 yıl önce
    • Senin için vazgeçilmez oyun ise PC'ye ek olarak virtual (sanal) bir Windows 2000 kurabilirsin. Sanal Windows XP kurulabildiğine göre herhalde sanal Windows 2000'de kurulabilir. Zira bu iki işletim sisteminin temel yapıları birbirlerine benzemektedir/yakındır. temmuz 9 yıl önce
    • denemeden önce sormak istiyorum pc ye bi zararı olur mu murhan47 9 yıl önce
    • Sanal Windows 2000'i soruyorsan hiçbir zararı olmaz. İstediğin zamanda kolaylıkla silebilirsin. Programlar gibi uninstall'i falanda yoktur. Zaten uninstall'e ihtiyaçta olmaz. Sanal işletim sistemler sanal disk bölümlerinde çalışan, sanal disk bölümlerine açılan bir çeşit imajlardır. Sanal disk bölümüyle birlikte el ile silinirler; ana sisteme hiçbir etkisi ve zararı olmaz. Ne çalıştırılması sırasında nede silinmesi halinde. temmuz 9 yıl önce
    • Virtual PC artık Windows 8 de çalışmamaktadır. Eğer Windows 8 (8.1) pro veya enterprise sürüm sahibi isen Virtual PC yerine Hyper-v kullanılabilir. Yada VirtualBox kullanılabilir. VirtualBox'ın Windows 8'lerde çalıştığını biliyorum. temmuz 9 yıl önce
    • tesekkürler azizim deneyeceğim murhan47 9 yıl önce
    • Kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce

    Bahsettiğin oyun Street Racing Syndicate 2005 yılında çıkmış bir oyun ve şu an steam üzerinde satışta (hatta indirimde). Ve oyunun sistem özelliklerinde Winndows 7 ve Windows 8'i desteklediği yazıyor. Büyük bir ihtimalle sizin oyununuz korsan olduğu için içerisinde Windows 8 uyumluluğu bulunmuyor.

    Oyununuzun güncel exe dosyasını bulmak uyumluluk sorununu büyük bir ihtimalle çözecektir. Fakat size tavsiyem Steam üzerinden satın alarak oyunu en sorunsuz hali ile oynamanız.

    utkubayat utkubayat (885)