Ethereum Madenciliği için Güvenilir Havuzlar nelerdir?

Ethereum madenciliği için güvenilir havuzlar hangileridir?

Kripto para madenciliği yapmak istiyorum, hangi havuzları kullanmalıyım?

Ethereum madenciliği için havuz önerisi.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1-) Nanopool

    Ben bu havuzu kullanarak madencilik yapıyorum, kendi mining uygulaması olan " nanominer " ile birlikte. Güvenilirdir. Ödeme limitleri de ideal sayılır. Destekleri ortalama süre'de geri dönüş sağlıyor. Havuz payı %1.

    https://i.ibb.co/HN0RQ0C/nanopool.png

    Bağlantı ayarları;

    • eth-eu1.nanopool.org
    • eth-eu2.nanopool.org
    • SSL Stratum Port: 9433
    • Stratum Port: 9999
    • Getwork Port: 8888

    Ödeme limitleri;

    • Ethereum: 0.05 - 20 ETH
    • Ethereum Classic: 0.1 - 100 ETC
    • ZCash: 0.01 - 10 ZEC
    • Monero: 0.1 - 10 XMR
    • RavenCoin: 50 - 50000 RVN
    • Conflux: 1 - 100 CFX
    • Ergo: 1 - 500 ERGO

    Madenciliği bu havuzla anlatımını yaptığım konuya göz atabilirsiniz;

    2-) HiveOS

    Türkiyede çoğunlukla madencilik için bu havuz kullanılıyor, hem kullanışlı olması hem de güvenilir olmasından dolayı. Siteye ilk girişte ekrana direkt olarak 100 MH/s ile ortalama günde 14.13 $ kazım yaptığı görülüyor ancak biraz bakındığımızda 100 MH/s'de günde ortalama 10.40 dolar kazdığı görünüyor.

    https://i.ibb.co/qd3LQfF/hven.png

    Siteye giriş yaptığımızda yukarıdan HiveON Pool sekmesine tıklıyoruz.

    https://i.ibb.co/3YbhWzq/veee.png

    https://i.ibb.co/w0k71yy/ve.png

    Burada havuzun serverları'nın listesi yer alıyor, Avrupa sunucusunu kullanacaksınız tabii ki.

    • Havuz payı: %0
    • Gönderme Payı ( Yani transfer ücreti ): We pay yazıyor, kendileri ödüyor.
    • Minimum Payout ( Ödeme ) limiti: 0.1 Ethereum

    HiveON gayet kullanışlı bir uygulama, Mining Rig'ler ve Asic Miner'lar için kendi özel yazılımı ( HiveOS ) bile var.

    3-) EtherMine

    Siteye girişte gayet sade ve kullanışlı bir sayfa beliriyor.

    Özellikleri şu şekilde;

    • Anında Ödeme
    • %1 Düşük pay ( Havuz Payı )
    • Avrupa, Asya, Amerika sunucları
    • Tüm madencilik ödüllerini ödediklerini söylüyorlar, yani blok ödülü ve ödeme payı falan.
    • Düzenlenebilir minimum ödeme
    • Profesyönel Destek ekibi
    • Madencilikte verimlilik ve düşük kayıp oranı
    • IOS & Android uygulamaları
    • Anonim madencilik, yani kayıt olmanız gerekmiyor yazılıma sunucu bilgilerini ve cüzdanınızı girerek havuz bilgilerini girdikten sonra ilk share'da havuza bağlanmış oluyorsunuz. Sistemde görünmesi için cüzdan adresinizin bir share yapmanız gerekiyor, ve biraz zaman tanımanız.

    Biraz sitede gezdikten sonra bir çok wallet addres kontrol ettim ve hepsinin payoutları'nın ödendiğini gördüm.

    Bildiğim mining havuzlarını detaylıca anlattım, tabii ki de bir çok havuz var. Diğer Güvenilir Mining havuzları;

    • Binance Mining Pool
    • Ezil Ethereum Pool
    • Spark Pool ( Net emin değilim bazıları ödeme yapmadığını söylüyor, bunu belirteyim ama 2019'da dünyanın en çok kullanılan 2. Mining havuzu olduğu söyleniyor, göz atın )
    • F2Pool ( En çok kullanılan mining )

    hydra hydra (3800)