Etherium Mining

Ben www.myetherwallet.com'dan cüzdan oluşturdum, sonra Ethermine.org'dan aşağıda ki dosyaları indirdim, kısacası şu videodaki herşeyi yaptım. Ama ben laptop'ta değil PC'de yaptım.

Kendime ait cüzdan ve address, keystore falan olutşurdum myetherwallet sitesinden. Şimdi bu havuz mantığında çalışan ( artık neyse ) ben kazancımı nasıl sağlıyacağım ? Şuan 20 dakikadir arkada mining yapıyor.

Ayrıca

Burada yanlış birşey varmı ?

@murat

hydra hydra (3800)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tamamdır, anladım olayı. Nanopool ve jaxx kullanıyorum, 1660Super ile ETH kazarsam Aylık 3 dolar zarar ediyorum bu yüzden vazgeçtim ara ara öyle açar kalır. Yapmak isteyenler için şöyle diyeyim;

    Etherium Mining Profitability Calculator

    Yukarıdaki site sizin aylık gelirinizi hesaplıyor ETH kazanarak yaptığınızı.

    Benim ETH kazdığım ekran kartı 1660Super, TDP değeri 125. Power consumption kısmına Ekran kartınızın TDP değerini gireceksiniz, Cost per KWh ise KW saat başına maaliyet, ülkemiz geneli 0.12 dolar ( 0.7 TL )  KWh harcıyor. Hashing power ise, ekran kartınızın Mining kazma değeri benimki 26 MH/s. Pool Fee ise standart %1. Ben bu bağlamda aylık 3.62 dolar zarar ediyorum.

    Kazdığınız Etherium direkt cüzdana gitmiyor, havuzda bekliyor 0.2 olduğu zaman sizin wallet address'inize geliyor.

    Eğer anlamayan olursa konu açsın yardımcı olurum.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Güzel paylaşım, bol kazaçlar murat 4 yıl önce
    • Ben de onu yazacaktım. Pool da birikir. Aslında pool mantığı şöyle, herkes kazma işlemi gerçekleştir. Bulduğu sonucu havuza yollar. Aslında şuanda sen bir şey kazanmıyorsun. poolda biriken işlem sonuçları 1 eth kazandırırsa bunu havuza katkıda bulunanlara dağıtıyorlar. Kabi komisyonlar filan alındıktan sonra. Herkese katkısı oranında dağıtılıyor. murat 4 yıl önce

    Sanırsam burada para kazana bilmen için baya baya beklemen gerekiyor zaten bir anda para kazanamazsın fakat ekran kartın vs. iyi olursa biraz daha kısa süre bilir para kazanman çünkü ben de bitcoin için indirmiştim bir program baya CPU kullanıyordu ama ben 30 dakka kullandım sildim bir şey kazanamayınca seninki şu an normal gibi geldi bana her şey normal

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • İnşallah @hydra ama baya zaman lazım kazanmak için ve sürekli açık kalması lağzım bilgisayarının darkcrak 4 yıl önce
    • Zaten 7/24 açık ancak ekran kartının ömründen gidiyor bu yüzden yapmıyacağım ayrıca zarar ediyorum. hydra 4 yıl önce
    • 30 DK'da kazansan bir anlamı olmaz zaten herkes 1 ay bekliyor yani karlı iş değil senin yaptığın fakat bitcoin kazsan ve bir sürü ekran kartın olsa o zaman bir anlamı olur ama o da masraflı iş @hydra darkcrak 4 yıl önce