Ethernet 2 geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası

Windows 8

2. Bilgisayarıma  internet çektim ama internet gelmiyor.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    https://hizliresim.com/XE4qW5 böyle yaptım hata devam ediyor. @farurhenho

    oguzhan34 oguzhan34 (96)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ben bu şekilde çözmüştüm ama, internet servis sağlayıcınla bi görüş diyeceğim @oguzhan34 omercik 6 yıl önce
    • Yeni ethernet kartı alarak sorunu çözdüm. oguzhan34 6 yıl önce
    • Hayırlı olsun @oguzhan34 omercik 6 yıl önce

    Dikkat etmen gereken yer varsayılan ağ geçidi burada. Modem arayüzüne 192.168.1.1 ile girebiliyorsan varsayılan ağ geçidi normalde öyle ayarlanır ama ayarlanmamışsa sen bunu elle ayarlamayı dene.. Yalnız bazı modemlerde arayüze 192.168.2.1 ile girilebiliyor, önce bunu öğren..

    Bunu şu şekilde ayarlıyorsun:

    • Sağ alt köşedeki ethernet simgesine sağ tıkla > Ağ ve paylaşım merkezi'ne gir
    • Oradan Ethernet bağlantısı, sonra Özellikler'e tıkla
    • Şimdi İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini seç buradan. Gelen bölümden "aşağıdaki IP adreslerini kullan" deyip oradaki boşlukları gerekli şekilde doldur..

    IP adresi: Buraya 192.168.1.1 ile 192.168.1.255 arası bir değer gir

    Varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1

    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0

    Bunu dene bakalım bu şekilde

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Modem arabiriminden DHCP'yi kapatarak dene.

      temmuz temmuz (12505)