Ethernet kablosu nasıl takılır?

modemim netmaster cbw-383z4

ethernet kablosu cat-6

şimdi ben bunu bilgisayara taktım bilgisayar algılamadı sanırım sorun modemle ilgili...

bu ethernet kablosunu nasıl takabilirim?

ataberk11 ataberk11 (67)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Söylediğinize göre üç ihtimal olabilir gibi duruyor.

    • İlk ihtimal bilgisayarınızın ethernet kartını tanımaması ve bu durumda kablo takılmamış olabilir,
    • Ethernet kartınız tanınmış ancak bilgisayarda devre dışı bırakılmış olabilir,
    • Kablonun zarar görmesi ve bu durum sebeble çalışamaz hale gelmiş olabilir,

    Bilgisayarınızın Aygıt Yöneteticisine girerek Ağ bağdaştırıcıları kısmını genişlettiğinizde ethernet kartı üzerinde herhangi bir sarı ünlem yoksa ve ethernet kartı normal şekilde gözüküyorsa bu durumda kartınız tanınmış demektir.Ayrıca bilgisayarınızda Ağ ve Paylaşım Merkezi üzerinden Bağdaştırıcı Ayarlarını değiştirin denildiğinde ethernet kartınıza ait olan bağlantının devre dışı olup olmadığına bakın.Bu durumların ardından kablonun zarar görme ihtimalini düşünebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp bağdaştırıcıda ethernet etkin ve ethernet kablosu daha çok yeni sizce modemde bir sorun mu vardır? ataberk11 7 yıl önce
    • ihtimaller dahilinde tabi ama denemeden bilemeyiz bunu farklı kablo veya farklı modeme ihtiyacınız olur bu durumda test için. @ataberk11 ismailsarp 7 yıl önce