Ethernet kablosu-uydu alıcısı sorunu

Herkese merhaba. İnternet modemi ile Digiturk uydu alıcısını ethernet kablosuyla birbirine bağlıyorum. Ancak "internete erişilemiyor" yazısı çıkıyor. Önceden ttnet ile sorunsuz girdiğim için hiçbir ayar değişikliği yapmadan yeni geçtiğim superonline'da da aynı işlemi uyguladım, kablo ile iki cihazı bağladım, ancak Digiturk portala bağlanadım. İşin ilginç kısmı aynı ethernet kablosunu pc ye taktığımda sorun yok. İnternete bağlanıyor. Sorun digiturk kutusunda gibi. Ama diğer ilginç olan ise televizyon unitesinin diğer tarafındaki ttnet modemine bağlayınca, ki yukarıda belirttim, herhangi bir sorun yok. Bu problemi nasıl aşarım? Şimdiden teşekkürler

onurbati onurbati (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun Digiturk alıcısından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Superonline müşteri hizmetlerine danışabilirsiniz bu durumu. Yeni aldığınız Superonline tarifesi ile alakalı bir sorun olabilir. Ek olarak modemin arkasında bulunan resetleme tuşuna basılı tutarak ayalarlarınızı fabrika ayarlarına döndürün. Ardından tekrar bir deneme yaparak sonucu burada paylaşın.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Sorunu kabullendim. Pc ile bağlanıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim onurbati 8 yıl önce