Ethernet kablosunun ucundaki tırnağı kırıldı

İnternet kablosunun  (adını bilmiyorum ) ucunda ki takılma ucunun tırnağı kırıldı.  Şu sıralar değiştiremiyorum . Ortam malum.
Geçici bir çözüm nasıl yapabilirim?
Çünkü bilgisayarın giriş yerine tabi bol geliyor artık.
Ve internet çalışmıyor.

Ve  bilgisayarım leptop ve wifisi arızalı bu yüzden kablolu kullanmaya başladım interneti .

Geçici de olsa nasıl çözebilirim bu sorunu ?
Bir yöntem var mı şimdilik işimi görecek ?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu mu kırıldı ? Bu kırıldıysa yine de çalışması gerek, bende ki kırık ama çalışıyor şuan.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Orası kırılsa bile modeminin çalışmama imkanı yok :D @mat7 eğer hydranın dediği yer ise darkcrak 4 yıl önce
    • Evet bu kırık. Uzun zamandır benimde kırık ve çalışıyordu as. Fakat bir süredir bir gidip geliyor. Kabloyu bastırınca bazen çalışıyor bazendfcce hiç çalışmıyor. Acaba bilgisayarın takma yerinde mi bir şey ver dersiniz . @hydra (767) @darkcrak mat7 4 yıl önce
    • hocam bilgisayara taktığınızda kırılmış olan kısıma küçük bi kağıt sıkıştırın bol olduğundan temassızlık sağlıyor olabilir..sadece bi öneri eemree 4 yıl önce
    • @darkcrak bu wifi'ye benziyor mu sence ? Bu ethernet kablosu wifi ne alaka ? :D @eemree'nin dediğini uygulayabilirsin eskiden öyle yapıyordum. hydra 4 yıl önce
    • Başka kablo ile deneme şansın olsaydı iyi olurdu, sorun giriş te mi yoksa kablo damı. hydra 4 yıl önce
    • @hydra knk ethernet kablosu modeme bağlanmıyormu :DD darkcrak 4 yıl önce
    • Wifi dedimişim orada :D neyse değiştim onu darkcrak 4 yıl önce

    https://www.youtube.com/watch?v=5Cr4ib6RJ2U bu linke tıklayıp yapabilirsin

    gorele28 gorele28 (387)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarım leptop ve wifisi arızalı bu yüzden kablolu kullanmaya başladım interneti . @gorele28 (262) mat7 4 yıl önce
    • @gorele28 başka youtube hesaplarının videolarını bu sitede paylaşmak yasaktır darkcrak 4 yıl önce
    • @mat7 bilgisayarın ile modemin bağlı olduğu yerdeki kablonun ucundaki mandal mı kırık. darkcrak 4 yıl önce
    • Ayrıca @mat7 fotoğraf atarsan sevinirim darkcrak 4 yıl önce
    • [url=https://hizliresim.com/jYTm9g][img]https://i.hizliresim.com/jYTm9g.jpg[/img][/url] @darkcrak mat7 4 yıl önce
    • Yüklemeyi becerebildimmi bilmiyorum., mat7 4 yıl önce
    • Oldu @mat7 darkcrak 4 yıl önce
    • Bulanık :D @mat7 darkcrak 4 yıl önce
    • Biraz daha geriden çeksen darkcrak 4 yıl önce
    • [url=https://hizliresim.com/IAUtk6][img]https://i.hizliresim.com/IAUtk6.jpg[/img][/url] @darkcrak dahadada nasıl çekeyim bilemedim. Ayrıca tırnaağıı kırık işte arkadaşlar. Resmede çok gerek yok aslında. Bir fikriniz, çözümünüz varsa lütfen söyleyin. mat7 4 yıl önce

    Ethernet kablosunu modeme tak ve üst tarafına peçete sıkıştır yani peçete ile baskı uygulayacaksın

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • He işte bana bunlarla gelin :D bu işlemi bilgisayara takarak yapsam olmaz mı? @darkcrak (2856) mat7 4 yıl önce
    • Bunu bilgisayarında yaparsan işe yarar @mat7 :) darkcrak 4 yıl önce
    • Denemekten zarar gelmez @mat7. Deneyeceksin ki işe yaradı mı? yaramadı mı? diye bakacan ona göre çözüm diyecem darkcrak 4 yıl önce
    • Olmadı :D @darkcrak (2856) mat7 4 yıl önce
    • Diğer türlü çevir dene @mat7 yani kabloların yerini değiş kırık olanı modeme tak sağlam olanı bilgisayara darkcrak 4 yıl önce
    • Var mı başka öneri @darkcrak (2856) mat7 4 yıl önce
    • Çok kolay bir yöntem var yeni kablo almak @mat7 darkcrak 4 yıl önce
    • Başka yöntem bilmiyorum @mat7 kusura bakma şu anda kendimde değilim reklam var darkcrak 4 yıl önce
    • Onu bende biliyordum :D teşekkürler...@darkcrak (2856) mat7 4 yıl önce
    • Önemli değil @mat7 kusura bakma yetkim yok ama yetkili yerlere bildirdim :)) haa sana başka bir yöntem diyemem çünkü bildiğim başka yöntem yok darkcrak 4 yıl önce
    • Olsun önemli olan can sağlığı. İlginize teşekkürler. @darkcrak (2856) mat7 4 yıl önce
    • Teşekkürler @mat7 :)) her zaman beklerim sorularını darkcrak 4 yıl önce
    • Bende teşekkür ederim .. Ve kabloyu yaptırdım sorun haloldu . :.D @darkcrak (2856) mat7 3 yıl önce
    • :) @mat7 darkcrak 3 yıl önce