Ethernet portu turuncu yanıyor.

İki hafta kadar Pc servisteydi işlemci fanı değiştirilmişti. Bu gün kasayı evde deneyince ethernet portunun turuncu yandığını ve internet erişimim olmadığını gördüm. Format attımsada değişmedi servise yeniden götürüp portu degiştirdim ama işe yaramadı. Şuan hala turuncu yanıyor ve internet yok. Yardım edebilir misiniz?

emirsafa emirsafa (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Servise götürüp getiriyorsunda orada problemi düzeltmelerini istemiyormusun kendilerinden? Ne diyorlar, neden çözmüyorlar problemi?

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

       RJ45 Ethenet bağlantısında LED'lerin ne anlama geldiğini belirleyen bir standart yok.

      Fakat genel olarak turuncu yanmasının anlamı 10Mbps bağlantı gerçekleşti demektir. Yeşil olsa 100Mbps bağlantı gerçekleşti demektir.

      Genelde ethernet üzerindeki ışıklar, yanıp sönmeler aktivite işaretidir. Yani veri alıp-yollamayı gösterir.

      Neden 10Mbps olarak bağlanır dersen,  bağlantı kablosu hatalı olabilir.

      Bağlantı yaptığın hub /switch / router  10Mbps destekliyor olabilir. Varsa başka porta takmanda fayda var.

      Bağlantı hızın yavaş bile olsa internete erişiminin olması lazım. Sorunun kaynağı başka olabilir.

      Ping nedir, nasıl kullanılır? linkini incelersen temel ağ testi nasıl yapılır anlatışmış.

      murat murat (12492)