Ethernet,RegEdit Ayarları Yapılandırma

Ping süresini azaltmak için bu videodaki ayarları uygulamanın sonuçları ne olur?

Ping Düşürme 2020

mutecessis mutecessis (216)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer ping'i düşürmek istiyorsan bu yöntemlere baş vurmana gerek yok hatta bu yöntemler işe bile yaramıyor hepsini denedim.

    Ping neden oluşur?

    Port yoğunlu ve alt yapının kötü olmasından kaynaklana bilir. Eğer apartmanının kabloları eski ise ve kötü ise alt yapısı ping'e sebep ola bilir.

    Peki alt yapımın kötü olduğunu ve portların yoğun olduğunu nasıl anlarım?

    Porların yoğun olduğunu saat gece 3 ila 4 lerde test et ve eğer bu saatler de internetin hızlı ise anla ki portlar dolu fakat o saatte de internetinde ping var ise anla ki alt yapında sorun var.

    Peki ping'i nasıl düşüreceğim?

    İnternetteki videolara kanıp da yok bunu yapın yok şunu yapın diyen videolara inanma çünkü işe yaramıyor haa şunu yapabilirsin evde internete mesela 3-4 kişi bağlanıyor o bağlanan cihazların internetlerini kapat ve test et.

    Ek olarak üzülerek şunu söylemek istiyorum.

    Herkes evde olduğu için portlarda yoğunluk var ve internetlerde de yavaşlama var Türkcell ve Türk Telekom kullanıcılarının Upload hızını arttırdı. Türkiyenin alt yapısı kötü olduğu için ping ve internet yavaşlamaları normal senin yapacağın hiçbir şey yok

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

      Faydası pek olmaz çünkü yanıt verme süresi senin internetinle alakalı.

      hydra hydra (3800)