Ethernet Sınırlı Bağlantı

Merhabalar,

Ben yurtta ethernet bağlantısı kullanıyorum ancak bilgisayarı oynattıgım zaman baglantı sınırlı dıye uyarı verıyor. Windows 8 kullanırken bu uyarıyı verince kabloyu çıkartıp takıyordum düzeliyordu ancak windows 10a yükseldikten sonra kalıcı bir şekilde ethernet baglantısı yok ya da sınırlı demeye başladı.

Fiziksel bir duruma dayalı olunca ben de ilk temassızlık ve kablodan kaynaklı olacagını düşündüm ancak temassızlık mevcut değil ve baska bilgisayarda çalısan kablo ile deneyince de durum düzelmedi.

Bu durum internet sağlayısı ile mi alakalıdır yoksa bilgisayarla mı? Bilgisayardan kaynaklı ile sorunun kaynağı ne olabilir?

Teşekkürler

ahmetm ahmetm (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bunu test edebilirsiniz diğer başka bilgisayarda bu sorun yoksa senin bilgisayardadır sorun her ikisindede bu sorun varsa internetle alakalı diye düşnebilirsiniz

    çözümü şu şekilde

    1) altarnatif wifi sınırlı erşim sorununu çözmek için regedit yönetici olarak açıyoruz

    sırasıyla:  ( HKEY_LOCAL_MACHİNE+SYSTEM+currentcontrolset+services+Ndisuio )
     çiftıklayın ve sağtaraf sayfada  [ start ] görürsünüz  sağ tıklatalım değiştir diyelim çıkan 3 rakamını  0 değer yapalım
    pc yeniden başlatalım

    2) altaranatif http://uzmanim.net/soru/windows-10-wifi-internet-yok-diyor/64116#gonderi-64129

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Ag ve paylasım merkezine gidin. baglantılar da Wİ-Fİ agınızın adı yazar ona tıklayın. kablosuz ozellıklerının secın. guvenlık sekmesını acın. Sifreleme turu AES i TKIP olarak duzeltıp kapatın. yenıden baglanın.

      mercom mercom (1)