Evimdeki hat ne kadar hız destekliyor?

İnternet hattımın ne kadar hız destekledigini ogrenmek istiyorum

http://hizliresim.com/7DyXyv

unspoken123 unspoken123 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Resimdeki tabloya göre VDSL2 hat kullanıyorsunuz. Hız olarak ise ortalama oranla 24 mbps (megabit) indirme download hızına, 3 mbps de yükleme upload hızına sahipsiniz.

    Ek bilgi olarak internet hızınızı ölçmek için speedtest.net sitesini de kullanabileceğinizi belirteyim.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Yanitiniz icin tesekkurler evet 24 aliyorum ama ben altyapim ne kadar destekliyor onu ogrenmek istiyorum. unspoken123 5 yıl önce
    • Altyapınızın ne kadar desteklediği konusunda en iyi bilgiyi internet servis sağlayıcınız verir. @unspoken123 omercik 5 yıl önce

    Attığınız fotoğrafda görünen Maximum Veri Oranı (Kbps) sizin altyapınızın yaklaşık olarak destekleyebileceği hızı gösterir. Sizin modem üzerinde okuduğunuz değer ise 144 mbit civarlarında ki bu çok iyi bir değer. Ayrıca SNR Margin değeriniz ve hat zayıflama değerlerizde çok iyi. Binaya kadar fiber ya da saha dolabına çok yakın bir konumdasınız muhtemelen. Bu değerlere bakılırsa 100 mbit gibi hızları rahat bir şekilde alabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    5 yıl önce cevaplandı

      hızlar söylendiği gibi olmayabiliyor. bazen daha hızlı veya daha yavaş olabiliyor.

      jiyuh jiyuh (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Teorik olarak hızı desteklememesi için bir sebep yok gibi görünüyor. @jiyuh ismailsarp 5 yıl önce