Excel'de en büyüğü bulma formülü

Selam Dostlar,

https://hizliresim.com/ZELj5G

F1 ve F2 ye nasıl formül yazmalıyım ki F1;            A:B'ye bakıp en büyük A değerini versin?

İçinden çıkamadım?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çözümü buldum ihtiyacı olan olursa

    F1 hücresine =MAK(EĞER(A:A=E1;B:B yazıp (Ctrl + Shift + Enter) tuşuna basıp eve diyoruz. (Ctrl + Shift + Enter) kombinasyonu önemli

    aserifkuzu aserifkuzu (188)
    6 yıl önce cevaplandı

      =MAX(A1:A8) yazarsan f1 e a1 ve a8 arasındaki en büyük değeri verir

      umuttt umuttt (207)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Yanlış anladın dostum, b1:b8 arasında ki en büyük a değerini yazmalı. B sütununda b ye ait sayılar da var a ya ait sayılar da var aserifkuzu 6 yıl önce