Excel'de hücre içindeki veriye önek koymak

Bir Excel tablom var. Ad, Firma,Telefon diye kolonlar var. Ben Ad kolonundaki tüm isimlere Dr. eki eklemek istiyorum. Mesela  Ceyda Deveci yazıyor. Bunun yerine burada Dr. Ceyda Deveci yazsın istiyorum. Bunu Excelde nasıl yapabilirim?

ceyda ceyda (312)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Excelde hücre içindeki veriye ön ek koymanın bir kaç yolu var.

    İlk alıma gelen ve en basit yöntem şu:

    1. Tüm ad kolonunu seçili hale getir.
    2. Daha sonra hücrenin birinde sağ tuşla tıkla ve Hücreleri Biçimlendir seç.
    3. Sayı > İsteğe uyarlanmış seçeneğini tıkla.
    4. Tür bölümüne "Dr. "@ ifadesini ekle.
    5. Tamam'a tıkla.

    Bu işlem sonunda tüm isimlerin başına Dr. gelecektir. Farklı önek koyma yöntemleri var.

    Diğer yöntemde fonksiyon kullanmak

    =CONCATENATE("Dr. ",A1)

    Yaparsan hücre içindeki tüm verilere bu ön ek gelir. Türkçe Excelde fonksiyon Birleştir diye hatırlıyorum. Yukarıdaki olmazsa bir de bunu denersin.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • ilk yöntem işe yaradı çok teşekkür ederim ceyda 2 yıl önce