Excel dosyasını Vcard olarak kaydetmek nasıl yapılır?

Excel dosyasında isimler, telefonlar var. Ben bunları Vcard olarak kaydetmek ve böylelikle istediğimde hızlıca telefondaji kişilere eklemek istiyorum.  Excel dosyasını Vcard'a nasıl çeviririm?

ceyda ceyda (312)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Excel dosyasını doğrudan Vcard yapamazsın ama önce .Csv yapıp sonra Vcard yapabilirsin.

    Excel dosyasını Vcard yapmak için şu adımları uygula:

    1. Dosyası Excel'de aç.
    2. Farklı kaydet seçeneğine gel.
    3. CSV (virgülle ayrılmış) seçeneğini seç ve bu türde masaüstüne kaydet.
    4. Daha sonra bu dosyası Notepad ile aç.
    5. Düzenle > Değiştir seçeneği ile tüm ; karakterlerini , ile değiştir.
    6. Daha sonra http://www.csvtovcard.com/ adresinden ücretsiz CSV to vCard yazılımını indir. Ücretsiz ve basit bir programdır.
    7. CSV to vCard programını çalıştır.
    8. CSV file bölümünden kişilerinin olduğu Excel'den CSV yaptığın dosyası seç.
    9. Properties bölümünden senin CSV dosyandaki alanlar ile yeni üretilecek Vcard özelliklerini eşleştir.  Select butonu ile seçebilirsin. Mesela CSV field bölmünden Ad seç. Select butonuna tıkla ve Full Name seç. Bunu tüm alanlar için yap.
    10. En sonunda Convert butonuna bas.

    Artık CSV dosyanın kayıtlı olduğu alanda, dosya ile aynı adda bir de vcf dosyası olacak. .vcf Vcard dosyalarının uzantısıdır.  Hayırlı olsun. işlem bu kadar.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Deneyip haber vereceğim ceyda 2 yıl önce
    • oldu çok teşekkür ederim @murat ceyda 2 yıl önce