Excel'e web sitelerinden döviz kuru cekmek

Excel'e web sitelerinden döviz kuru cekmek için ne yapmam gerek ?

çaliştiğim firma excel e guncel kur alabılmem ıcın merkez bankasının web sıtesındekı kuru formullerle excel dosyasına atmamı soyledi. Böyle bırsey mumkun mu ? Mumkunse nasıl yapılır ? Yardımcı olursanız sevinirim.

yaseminn yaseminn (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    web sitesi için diyorsan bir bot yaparsın önce sitedeki veri cekersin sonra onlar bi döngü ile excel yazdırsında formul felan demişde merkez bankasında daki sayılar ne gösteriyorsa onu yazar ama 10dk sonra kur degişti o zaman bi daha bot ile günceleme yaptırman lazım onun yerine sitesinde görme istiyorsa bot ile dinamik olur o saniyesi saniyesine gösterir..

    montanalegolas montanalegolas (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • peki bu dediğinizi nasıl yapabilirim ? Örnek gibi birseyle anlatabilir misin? yaseminn 9 yıl önce
    • Excel dosyası acıldıgında guncel döviz kuru tablosu gelsın ıstıyoruz. yaseminn 9 yıl önce
    • Excel dosyası acıldıgında guncel döviz kuru tablosu gelsın ıstıyoruz. bu dediginiz ilk defa duydum php crul ile veriler ceke bilirsniz ama bunun sanal sunucu kuracaksınız diyer pcler sizin ip baglanacak ordan verileri cekecek bu uzun mesele site baglanıp bakması daha karlı ama bi web siteniz olur orda yayınlamak isterseniz bak onu yapabilirsiniz.Bilmem yardımcı olabildim mi. montanalegolas 9 yıl önce
    • https://www.youtube.com/watch?v=E-sv16V1mGk burdan yapabilirsiniz montanalegolas 9 yıl önce