Excel EĞER komutu ile birden fazla sonuç nasıl elde edilir?

Merhaba,

Excel ile doldurmam gereken tablolar var. Süreci hızlandırmak adına kodlama yapmak istiyorum ancak yapmayı istediğim şeyi başaramadım.

Yapmak istediğim şey tam olarak şu;

A2 kutucuğunu kodladığımı varsayalım.

5<B2<15 için A2=10

15<B2<25 için A2=12

25<B2<45 için A2=15

Bu türden bir işlemi nasıl gerçekleştirebilirim? Birden fazla şart için tek bir sonuç yerine, herbir şart için ayrı bir sonuç istiyorum.

Yardımınız için teşekkürler...

goktug goktug (8)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bunun çözümü  için Excel VBA (Makro) Derslerini  netten araştırmanı öneririm.

    muvel muvel (332)