excel hücre içinde satır başı yapma

Excel dosyamda bir hücrede uzun bir yazı var. Bu yazıda satır başı yapmak istiyorum. Yani satırı bölmek istiyorum.  Enter tuşuna bastığımda satırdan çıkıyor, hücreden çıkıyor. Ben enter tuşuna bastığım yerde alt satıra geçsin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Excel'de bir hücre içindeki yazıda satır başı yapmak için klavyeden alt tuşuna basın ve sonra enter tuşuna basın. Yani alt tuşuna basılı tuttarken enter tuşuna basarsanız hücre içinde satır başı yapabilirsiniz.

    Microsoft Excel Hücre içinde satır başı yapmak, alt satıra geçmek

    • Hücreyi seçili hale getir.
    • Hücre seçiliyken F tuşuna bas ya da çift tıkla. Hücre içindeki yazı düzenlenebilir olacak.
    • Sonra satır başı yapmak istediğin yere git ve ALT + Enter yap.
    • Böylece Microsoft Excel uygulamasında satır başı, satır bölme yapılmış olacak
    murat murat (12492)