Excel'i en iyi öğrenmenin yolu nedir?

Mrblar ben inşaat alanında çalışan biriyim. Mağlum inşaat alanında da excel e önemli derecede ihtiyaç var bu sebepden dolayı excelimi geliştirmek istiyorum.ilgilenirseniz sevinirim

ati3465 ati3465 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Excel öğrenmenin en pratik yolu kendinize bir Excel kitabı almanız.

    Kitapçılarda pek çok Excel kitabı bulabilirsiniz. Bu kitaplar farklı zorluk seviyelerindedir.  Vaktiniz olduğunda bir kitapçıya girin. Burada Bilgisayar bölümündeki Excel kitaplarına bakın. Dili, anlatımı size anlaşılır gelen kitabı satın alın.  Vaktiniz olduğunda yavaş yavaş kitaptan okuyarak pratik yapın.

    Yine kurslar var. Kurslara gidebilirsiniz. Ama bunun için vaktiniz yoksa  kitap en güzel seçenek.

    Internette Türkçe kaynaklar sınırlı. Youtube üzerinden Excel dersleri diye aratarak yine pek çok kaynağa erişebilirsiniz.

    Türkçe kaynaklarda tek sıkıntı düzenli dersler bulamayabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

      Deneme-yanılma ile kurcalayarak ve takıldığınız yerde video izleyerek, desem de bu bana göre en iyi öğrenme şeklidir. Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Siz belki kitap okuyarak en iyi öğrenirsiniz ya da birinin size anlatmasıyla.. Bunu en iyi siz bilebilirsiniz.

      misty misty (556)
      7 yıl önce cevaplandı

        Merhaba asağıdaki linketeki kitabı incelemeni tavsiye ederim faydalı bir kaynak

        Link : Kitaba uluşmak için tıkla

        Umarım faydalı olmuştur

        tahatugyan tahatugyan (1206)
        7 yıl önce cevaplandı

          merhaba vidoport.com sitesinde online video dersler ile excel rahatlıkla öğrenebilirsiniz

          ewrah07 ewrah07 (1)