Excel sayıları otomatik olarak 100''e bölüyor sorunu nasıl çözülür?

Excel programında bir kolona girdiğim sayısal değerler otomatik olarak 100'e bölünüyor. Örneğin bir alana 100 yazıp enter tuşuna bastığımda sayı 1 olarak değişiyor. 1 yazdığımdaysa sayı 0,01 olarak değişiyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Excel programında bir alana girdiğiniz sayı otomatik olarak 100'e bölünüyorsa yanlışlıkla  otomatik olarak ondalık işareti ekle seçeneğini (automatically insert decimal point) aktif etmiş olabilirsiniz. Bu seçeneği devreden çıkartmak için;

    1. Excelde belgenizi açın.
    2. Dosya (file) > Seçenekler (options) bölümüne gidin.
    3. Gelişmiş (advanced) sekmesini tıklayın.
    4. Otomatik olarak ondalık işareti ekle  (automatically insert decimal point) seçeneğin seçimini kaldırın.

    Şimdi artık girdiğiniz sayılar kendi değerleri ile görüntülenecektir.

    murat murat (12492)