Excelde A, B, C sütun isimlerini istediğim kelimelerle değiştirebilir miyim?

Bununla ilgili internette araştırma yaptım ama bir sonuca ulaşamadım.

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    A.B.C olarak giden yerleride sayı yapabilirsin ama senin işine yararmı bilmiyorum onun dışında bir yol var kodlama ile bir kaç kişi yapmış ama sıkıntı çıkarmış onun için hiç yazmayacağım istersen mesajlardan yaz kodu atayım ama sorun çıkarabilir.

    A-B-C sayı yapmak için Office 2016'için anlatıyorum ama eskileride aynı yöntemdir heral.

    Dosya > Seçenekler > Formüller > Formüllerle çalışma yazısının altındaki > R1C1 başvuru sitil ne tik koyarsanız.

    Aşağıdaki resimdeki gibi olur

    Exsel R1C1 yöntemi

    Resmin Linki: http://hizliresim.com/kELP49

    Eğer başka bir yöntem bulursam buraya yazarım Şimdiden kolay gelsin.

    ------------------------------------

    Excel 2016 da çalışmıyor güncel makrosunu bulursam eklerim.

    2007 de çalışıyor yapanlar var en azından 2010 hakkında fikrim yok.

    İnşallah şimdilik işinin görür.

    Sub Isımlendir()
    Dim x As Integer
    Dim i As Integer
    x = InputBox("Kaç satır isimlendirilecek ? ", "Satır Sayısı Girişi")
    If x = Empty Then: Exit Sub
    If IsNumeric(x) = False Then: Exit Sub
    For i = 2 To x
         With ActiveWorkbook
            .Names.Add Name:="Adı" & i, RefersTo:="=" & ActiveSheet.Name & "!$A$" & i
            .Names.Add Name:="Soyadı" & i, RefersTo:="=" & ActiveSheet.Name & "!$B$" & i
            .Names.Add Name:="Şehir" & i, RefersTo:="=" & ActiveSheet.Name & "!$C$" & i
         End With
    Next i
    End Sub

    kutlugalp kutlugalp (136)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sayı olarak değiştirmek belki başka bir gün işime yarayabilir. Teşekkürler. misty 7 yıl önce
    • Kodu deneyince sonucu buraya yazarım. misty 7 yıl önce

    Sütun isimleri Excel'in bir parçasıdır ve değiştiremezsiniz.

    Fakat Insert (ekle) > Table (tablo) diyerek başlığı olan alanlar oluşturabilirsiniz.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Anladım. Teşekkürler. misty 7 yıl önce

    Run Macro'ya tıkladım, "Kaç Satır İsimlendirilecek?" sorusuna sayı yazınca aşağıdaki hata mesajı çıktı. Office 2010Debug

    misty misty (556)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Adı yazan yeri name veya ingilizce bir kelime ile değiştirirsen düzelir ama bu makro çok başarılı değil ben bir türlü yapamadım ya 2016'da işe yaramıyor çünkü yapanların hepsi 2007'de yapmış güncel bir makroda bulamadım bir türlü şu anlık tek çare A.B.C yazan yerleri sakla bir taplo oluştur toplonun desenini oraya sütuna (A.B.C) ye benzet bir nebze idare eder şimdilik. kutlugalp 7 yıl önce