Exe uzantılı uygulamada, programı aktif ve inaktif etme tuşu nasıl değiştirilir?

Bazı uygulamalarda program f2'ye basınca aktifleşip, kapanıyor fakat ben bu f2 tuşunun başka bir tuş olmasını istiyorum, nasıl değiştirebilirim?

murat23456 murat23456 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Seni yanlış anlamadıysam, kullandığın programın içinden F2 tuşuna atanan özelliği değiştiremiyorsan bunu yapman mümkün olmayacaktır.

    Bahsettiğin programlar içinde F2 tuşuna basıldığında şu işlemi yap gibi kodlar vardır. Bu sebepten sen F2 tuşuna bastığında o işlem gerçekleşir.  Bu durum programa bağlı olarak değişir. Örneğin bir programda F2 yardım tuşudur, başka bir programda programdan çıkış tuşu olabilir.

    Eğer bir program içinden F2 tuşunun özelliğini değiştiremiyorsan, yani program sana bu imkanı vermiyorsa dediğin şeyi yapamazsın.

    alattin alattin (16999)