Exper Karizma laptopa USB klavye takılır mı?

Merhaba uzmanım.net ailesi. Exper Karizma model laptopa USB klavye takmak istiyorum. Laptopun kendi klavyesinde "D" tuşu güçlü bir şekilde basarsam yazıyor, diğer tuşlar ise dokunur dokunmaz yazıyor. Bu nedenle laptopa bir USB klavye takmak istiyorum. Exper laptopa USB'li klavye takılır mı?

@temmuz ve @hakan bey cevaplarsanız sevinirim.

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Evet, hiç şüphen olmasın takılır.

    PC markası ve laptop veya desktop PC türleri farketmez, hepsine takılır (hatta bazi telefon ve tabletlerede takilabilir). Yeterki bu cihazlar uygun USB arabirimlere sahip olsun.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    USB girişi varsa takılır.

    toprak34 toprak34 (2026)
    5 yıl önce cevaplandı

    • sol tarafta 2 sağ tarafta 1 usb girişi var gorele28 5 yıl önce

    Takılır takılır hiç merak etme. USB klavye takılması hususunda bilgisayar ayrımı yoktur. USB girişi varsa takılır.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Üzerinde USB portu olan her bilgisayara USB klavye takılabilir. Herhangi bir USB klavye alabilirsin.  Bir uyum sorunu yaşamazsın. USB (Universal Serial Bus) yani evrensel veri yoludur. Bu tür uyum sorunlarını ortadan kaldırmak için vardır.

      hakan hakan (15424)