explorer 'a mystartsearch

explorer 'a mystartsearch yapıştı nasıl temizliyebilirim yardımcı olurmusunuz

hunter hunter (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Karşılaştığınız MyStart Search isimli yazılım bir tarayıcı gaspçısıdır. Bu tür yazılımlarla karşılaşmamak için yüklediğiniz yazılımlara ve yazılımları indirdiğiniz sitelere dikkat ediniz.

    MyStart Search, genellikle bedava yazılımlarla birlikte gelir. Tarayıcılarınızın ana sayfalarını mystart.com ile ve arama motorunu ise search.yahoo.com ile değiştirir.

    Ekranın sağ altından çıkan uyarı pencereleriyle sizi rahatsız eder. Çıkan mesaj aşağıdaki gibidir.

    Search Settings Change Notification
    MyStart Search Protection has blocked an attempt by another program to change your default search settings.

    MyStart Search yazılımının kaldırılması için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    Adım 1:  MyStart Search yazılımının kaldırılması

    MyStart Search kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Fakat bu yazılımın Program Ekle/Kaldır'daki ismi MyStart Toolbar şeklinde olmalıdır. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • MyStart Search ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      MyStart Search ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      MyStart Toolbar ve/veya yakın zamanda yüklediğiniz şüpheli programlar

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

      Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Adwcleaner ile MyStart Search kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner MyStart Search istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan MyStart Search ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3: Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından MyStart Search temizleme

    Junkware, MyStart Search uzantılarını Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  MyStart Search kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki MyStart Search uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      mystart.incredibar.com kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Adım 4:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir. MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Adım 5:  HitmanPro ile MyStart Search kaldırma

    Son olarak MyStart Search yazılımının kaldırıldığından emin olmak için HitmanPro yazılımını indirip tarama yapmalısınız. HitmanPro yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    utkubayat utkubayat (885)