explorer.exe hatası

bilgisayarımı her açtığımda ekranda bir sekme belirip explorer.exe diyor. bunu internette araştırdım kayıt defterine gidilip bazı şeylerin silinmesi gerekiyordu onu yaptım. ama hala geçmedi daha sonra Eset Nod32 yükleyip virüs tarama yapmak istedim ama eset internette verilmiş olan ürün anahtarlarının hiç birini kabul etmedi.

Bİlgisayaraımda bir sürü program var format atmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim . Ve virüs programım yok önerdiğiniz bi program varsa yüklemek isterim.

vivian vivian (15)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    başlat / görev zamanlayıcı zamankitaplığıda bu gerçekten explorer.exe değil benzeri yapılmış  görevi sonlandırın ve silin

    başlangıçta açılan programlardan açılan exe dosyasını sonlandırın Revo Uninstaller setup.exe: http://www.revouninstaller.com/revo_u... indirin kurun

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarınızdaki zararlı veya virüsler bu sorunu oluşturmuş olabilirler.Bu sebeple bilgisayarınızı zararlı veya virüslere karşı tarama yaptırın.

      Aşağıdaki sıralamayı takip ederek bilgisayarınızı temizleyin.Taramanın ardından bilgisayarınızdaki zararlı ve virüslerden kurulacaksınız.

      1. AdWcleaner güçlü bir reklam temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz.
      2. Malwarebtytes güçlü malware temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz.
      3. HitmanPro güçlü bir malware temizleme aracı.Buradan ulaşabilirsiniz. (30 günlük deneme sürümü işinizi görecektir)
      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Dediğiniz gibi üç programı da yükleyip tarama yaptırdım. En son HitmanPro programını kullandım. Program bilgisayarı yeniden başlatmak istedi bende tamam dedim ama bilgisayar yeniden başladığında kullanıcı şifremi istemesine ragmen ''geçici profil'' ile oturum açtı. Bilgisayar ayarlarına girmek istedim ama açılmadı. Denetim masasından yeni hesap oluştura bastım o da açılmadı. bütün kişisel dosyalarım gitti ne yapmam gerekiyor. vivian 7 yıl önce
      • @vivian bilgisayarınızı güvenli mod ile açmayı deneyin. Bilgisayarınızda Users kısmından eski silindiğini söylediğiniz kullanıcı adının görünüp görünmediğine bakın.Orada kullanıcı adınıza girdikten sonra Masaüstü klasöründe önceki masaüstü dosyalarınız saklanmış olması gerekebilir.HitmanPro profile ait bir dosyayı şüpheli bulduğundan silmiş ve bunun sonucunda profil kaybolmuş olabilir.Ancak dosyalarınızın bilgisayarda durması gerekli. ismailsarp 7 yıl önce
      • Güvenli modda açtığımda dosyalar gözüküyor. Ama gene bilgisayar ayarlarına girmiyor, kullanıcı adım da gözüküyor. Diğer şekilde de gözüküyordu ama klasörler yoktu. nasıl düzelteceğim vivian 7 yıl önce
      • güvenli moddan sonra yeniden başlat dediğimde düzgün bir şekilde açıldı. Teşekkürler yardımlarınız için vivian 7 yıl önce