"Explorer.exe" Hatasının Çözümü Nedir?

Bilgisayar açıldığında masaüstü bomboş olarak geliyor ve explorer.exe hatası veriyor. Bu sorun nasıl çözülür?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Explorer.exe Hatası Nasıl Çözülür?

    Önce masaüstünü yeniden çalıştırmak için klavyeden Ctrl> Alt >Delete yapıyoruz sonra ekrana gelen “Windows Görev Yöneticisini" sol üstte olan Dosya sekmesi kısmında “Yeni Görevi Çalıştır’a” basıyoruz ardından açılan ekrana ” explorer.exe ” yazıp Tamam’a tıklayıp ekranı kapatıyoruz.

    Şimdi Bu Sorunun Çözümü için

    ► “Başlat>Çalıştır” yolunu izleyerek çalıştır penceresini açalım.

    ► “regedit” yazın ve “Enter”a basın. Kayıt Defteri açılacak.

    ► Aşağıdaki değeri bulun;

    HKEY_LOCAL_MACHINE\

    SOFTWARE\

    Microsoft\

    Windows NT\

    CurrentVersion\

    Image File Execution Options\

    Bu veride “explorer.exe” ve “iexplorer.exe” varsa silin yoksa problem yok.

    Sonra aşağıdaki veriyi bulun;

    HKEY_LOCAL_MACHINE\

    SOFTWARE\

    Microsoft\

    Windows NT\

    CurrentVersion\

    Winlogon Tıklayın Ve Sağda “Shell” değerini bulun. Değerin “Explorer.exe” olması gerekiyor. Değil ise “Shell” değerine çift tıklatın ve “Explorer.exe” yazın. Tamam deyip çıkın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    lion lion (595)