Explorer.exe silerken beyaz ekran veriyor

Youtube videonuzda gösterdiğiniz gibi silinemeyen bir dosyayı silmek istiyorum. explorer.exe silerken beyaz ekran veriyor ve kilitleniyor. Explorer.exe dosyasını nasıl silerim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Explorer.exe Windows sistem dosyasıdır. Explorer.exe C:\Windows klasöründe bulunur ve özelliklerinde Dijita imzalarda Microsoft Windows gibi dijital imza görünür.  Bu dosya bu sebepten silinmemelidir.

    Farklı konumlardaki explorer.exe virüs olabilir elbette. Bu durumda da önce bilgisayarı antivirüs yazılımı ile taratmak gerekir. Elinizle doğrudan explorer.exe dosyasını silmeye çalışmayın. Bu işletim sisteminin çökmesine sebep olabilir.

    murat murat (12492)