Explorer.exe uygulama bulunamadı hatası

Masaüstünde sağ tık yaptığımda Görüntü ayarlari ve kişiselleştirin arasında araçlar sekmesi oluşuyor.

Tıkladığım zaman Explorer.EXE uygulama bulunamadı hatası veriyor. Nedir bu ? O sekmeyi nasıl kaldırabilirim ? Bir anda oldu

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sağ tıktaki araçları kaldırmak için ;

    kayıt defterine girip ; anahtarı silin

    HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\shellex\ContextMenuHandlers\DesktopSlideshow

    Not : her ihtimale karşı anahtarın yedeğini alın..

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Desktop slideshow klasörünü sildim ama masaüstünde hâlâ araçlar var sağ tıkta?? jackrudolphgs 4 yıl önce

    Nasıl sileceğiz anlatır mısın daha detaylı

    jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
    4 yıl önce cevaplandı

      Daha önce var mıydı yoksa yeni mi fark ettin? Yüklediğin bir programdan dolayı gelmiş olabilir. Mesela bende öyle bir seçenek yok.

      omercik omercik (9418)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Hani şu masaüstü Windows 7 gibi araçlar Varya saat CPU gibi onlarin olduğu bir uygulama kurmak istemiştim. Onu başaramadım ondan sonra böyle oldu jackrudolphgs 4 yıl önce