explorer.exe yüksek RAM kullanımı sorunu

Arkadaşlar benim laptopta çift ekran kartı var. Biri Intel diğeri Nvidia.

Nvidiayı aktıf edınce explorer exe ram kllanımı devamlı artıyor ve pc kasıyor driverleride guncelledim hala aynı hatta windows 7 den windows 10 a yukselttım hala aynı bi türlü çözemedim lütfen yardım edin

(ekran kartı nvidia geforce 610m )

buda ram kullanımda bir görüntü

http://i.hizliresim.com/PkX6E5.png

androferhat androferhat (1)
7 yıl önce sordu

  • Konuyla ilgili bir bilgim yok fakat uyarıda yazdığı gibi bu tür isteyiş biçimleri yanlış , bu bi yana burası bir forum burada dini işleri karıştırmamalısın kugabugra18 7 yıl önce
  • "Ateistler yardım etmesin" demek istemiştir belki :) temmuz 7 yıl önce
  • Başlık düzeltildi editor 7 yıl önce

Toplam 4 Cevap

windows 10 yeni format atmışınız normalde düzelmesi gerekirdi sistem özelikleri yetersiz olabilir

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

    sistem özellikler i
    i5 2 çekirdek mantıksal 4
    4gb ram
    1600 mb intelhd 4000 ekran kartı + nvidia geforce 610m 1gb ekran kartı   ​​​

    500 gb hdd

    androferhat androferhat (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • sitem özellikleriniz orta derecede oyunlardamı yoksa boşta ikendemi kasıyor candan 7 yıl önce

    Öncelikle Sisteminizi yükseltmeyin. Sıfır kurulum yapın. Sıfır kurulum yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin.

    1- Sistemi ilk açtığınızda ram kullanımını kontrol edin.

    2- Driverlarınızı yüklemeye başlayın. Her yüklediğiniz driverda ram kullanımını kontrol edin.

    Bu şekilde probleme sebep olan uygulamayı bulmaya çalışın.

    cmrynr cmrynr (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      PC'de önce sıkı bir virüs ve zararlı yazılımlar taraması yapmalısın:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Bunlara ilave olarak sistemde kurulu antivirüs programıyla tarama yaparsın.

      Not: Alttaki videolu anlatım linkinde problemin Defender taramasıyla çözüldüğü görülebiliyor:

      Fix MsMpEng.exe High Cpu Usage (tıkla)

      Not 2:

      MsMsEng.exe nedir, ne değildir:
      MsMpEng.exe uygulamasının ilişkili olduğu program : Microsoft Windows Defender Antispyware which protects your computer against Internet-bound threats such as spyware and trojans which can be distributed through e-mail or attack directly to the computer allowing unauthorized access to your computer. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır.
      Tavsiye :
      msmpeng.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

      Eğer virüs ve zararlılar taraması çözüm olmazsa sistemde genel bir düzeltme ve bakım yoluna gidilmelidir:

      Windows ve/veya genel olarak PC problemlerinde ilk ve öncelikli çözüm arayışları neler olmalıdır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)