exstra savings reklam virüsü

Merhaba, chrome'da exstra savings reklamları çıkıyor.Sanırım yeni bir reklam virüsü internette pek bir bilgi bulamadım nasıl kurtulurum?

perfeccct perfeccct (22)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Extra savings gibi reklam yazılımlarına karşı izlenecek yol şu şekilde. Bu yöntemi adı ne olursa olsun benzer yazılımlara karşı kullanabilirsiniz. extra savings'a virüs demek doğru olmaz, fakat istenmeyen zararlı bir yazılımdır. Extra savings gibi reklam yazılımları antivirüsler tarafından tespit edilemez.

    Extra savings reklam yazılımını şu şekilde kaldırabilirsiniz.
    Aşağıda ücretsiz ve bizlerin test ettiği yazılımlar ve açıklamaları var. Bunlarla sisteminizi taramasınız öneririm.

    1. Öncelikle bilgisayarınızı bir anti malware yazılımı ile taratın. Biz genelde uzmanim.net'te iki tane anti-malware öneriyoruz. Bunlar bizim sıkça karşılaştığımız gerçek hayat senaryolarında kullandığımız ve faydasını görüp önerdiğimiz yazılımlar.
      Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?
      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?
    2. Yine tarayıcı virüsü olarak adlandırılan pek çok zararlı yazılıma karşı etkili ücretsiz bir uygulama var: AdwCleaner.
      Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?
    3. Genelde bu yazılımlar ile tarama sonrasında sorun çözülür. Bazı durumlarda sorun devam edebilir o zaman yapmanız gerekenlerden biri yazılımı tespit etmeye çalışmaktır.

    Reklam yazılımını nasıl tespit edebilirim?

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.  Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Reklam yazılımları genelde Free kelimesi ile kendilerini isimlendiriyorlar. Fakat adı elbette çok farklı olabilir.
      Yüklü programlarda  Free Youtube downloader, PDF Packages, Free Download Manager, Flv Player, Ads not by this site ads, Cinema plus,Cinema-Plus-1.4c, Cinema-Plus-1.3, Cinema-Plus-1.5 PC Performer, Driver Performer, Flv Player, Jet Browser, Yontoo programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

    • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Son olarak tarayıcınızı sıfırlayın (reset)

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Bu işlemlerden sonra Extra savings reklam yazılımından kurtulmuş olmalısınız. Eğer sorun hâlâ devam ediyorsa yüklü program listenizi yollarsanız kaldırılması gereken programları size söyleyebilirim.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Aynen yaptım ve kurtuldum çok teşekkür ederim.

      perfeccct perfeccct (22)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Geri bildirim için ben teşekkür ederim. alattin 9 yıl önce