Ext2Read programı kullanarak ext formatlı diskler Windows'ta nasıl açılır?

Windows bilgisayarımda ext2 ve ext4 olarak biçimlendirilen flash diski nasıl görüntülerim?

ext4 formatı olan SD kartımın içindeki dosyaları bilgisayarda nasıl açabilirim?

Dahili depolama olarak (ext4 formatında) biçimlendirilen SD kartımdaki dosyaları Windows bilgisayarda açabilir miyim?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ext2Read programı, Windows ortamında ext2/ext3/ext4 formatıyla biçimlendirilmiş flash disk, hard disk, sd kartınızı görüntüleyebileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

    Bilgisayarınızda sadece Windows yüklüyse işinize pek yaramayabilir ama iki işletim sistemi kullanıyorsanız ve ikincisi Linux ise büyük ihtimal Linux'un kurulu olduğu disk bölümü ext2 veya ext3 olarak biçimlendirilmiştir. Windows ise bu formatları desteklemediği için Windows açıkken o bölümdeki dosyalara erişemeyebilirsiniz. Ext2Read programı bu sorunun üstesinden geliyor.

    Ext2Read programı nasıl kullanılır?

    Program portable yani kurulum yapmanızı gerektirmiyor. Sadece indirdiğiniz .exe dosyasına çift tıklıyorsunuz ve arabirim direkt karşınıza çıkıyor. Çift tıklayıp çalıştırdığınızda ext2/ext3/ext4 formatlı diskiniz bilgisayara takılıysa onu görüp içindeki dosyaları karşınıza getirecektir.

    Ext2Read: https://sourceforge.net/projects/ext2read/

    omercik omercik (9418)