Extended Protection nedir? Extended Protection nasıl kaldırılır?

Chrome uzantılarda Extended Protection diye bir şey görüyorum. Bir türlü kaldıramadım. Nasıl kaldırabilirim?

Google Chrome tarayıcımda web sitelerinde reklamlar görünmeye başladı. Normal sitelerdeki reklamlar değil. Örneğin Google.com'da tam Google'da ara ekranının altında reklam çıkıyor. Başka bilgisayarda kontrol ettim onlarda görünmüyor.  Google Chrome eklentilere girdiğimde Extended Protection diye bir uzantı var. Uzantılardan kaldırıyorum. Yeniden Chrome'u açtığımda Extended Protection geri geliyor. Bu Extended Protection  nedirExtended Protection nasıl kaldırırım?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Extended Protection  nedirExtended Protection nasıl kaldırırım?

     Extended Protection potansiyel istenmeyen yazılımlar ile birlikte gelen bir Google Chrome uzantısıdır.
    Web sitelerinde reklamlar göstererek sizi rahatsız edecektir. Bu sebepten  Extended Protection eklentisini kaldırmalısınız.

     Extended Protection uzantısından kurtulmak için önce  Extended Protection uzantısını yükleyen yazılımı programlardan kaldırmalısınız.

    Extended Protection kaldırma, Extended Protection​ Temizleme

    Adım 1: Extended Protection reklam yazılımını programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Extended Protection programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      Relopix programı şu programlardan biri olabilir:
      Extended Protection, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics

    • Bunlardan biri yok yoksa en son Extended Protection ile karşmadan önce hangi programı yüklediyseniz onu kaldırın. Genelde Toolbar türü yazılımlar veya ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırabilir veya bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Extended Protection nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Extended Protection eklentisini sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Sonra  Extended Protection uzantısını Chrome'dan nasıl tamamen kaldırabilirsiniz onu anlatayım.

    Google Chrome'dan  Extended Protection uzantısı nasıl silinir?

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Bu klasördeki uzantıları silin aşağıda gösterilmiştir.
      Sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin. Bu klasör adları sizde farklı görünebilir. Tamamını silebilirsiniz.
       Extended Protection  nedir? Extended Protection nasıl kaldırırım?

    Google Chrome u açın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

     Extended Protection nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde VARSA ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa Extended Protection, jcs.drivetickets.net, RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome   Extended Protection uzantılar kaldır

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan  Extended Protection kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
       Extended Protection kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner   Extended Protection istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  Extended Protection ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       Extended Protections  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından  Extended Protection temizleme

    Junkware,   Extended Protection uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile   Extended Protection kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki  Extended Protection uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
       Extended Protection kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı virüs, trojan, rootkit gibi zararlılara karşı bilgisayarınızı tarayacak ve temizleyecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra Extended Protection bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    murat murat (12492)