F tuşları çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Merhaba, laptomuma ''Windows 10 Pro 19H2'' sürümünü yükledikten sonra başta F (fonskiyon tuşları) olmak üzere bazı tuşlar çalışmamaya başladı. Daha önce de 19H1 i yüklediğimde bazı tuşlar sorun vermişti. Şimdi F2 tuşu da F4 tuşu da çalışmadığı için format atamıyor ya da recovery yapamıyorum.

memocano memocano (1)
4 yıl önce sordu

  • Laptop markası ve modeli nedir @memocano bu bizim için önemli alattin 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayarında Windows 10 Pro 19H2 sürümü ile ilgili bir sürücü eksik olmalı. Klavye F tuşları için gerekli yazılım Hotkey Driver olarak geçer. Laptopuna ait Hotkey sürücülerini bulup yüklemen gerekir.

Hotkey sürücülerini Google'da şöyle araya bilirsin örneğin "Lenovo 530 yoga hot key driver". Elbette kendi laptop marka ve modelinle aramalısın. Laptop üreticinin web siteside güncel sürücüleri bulabilirsin.

alattin alattin (16984)
4 yıl önce cevaplandı

  • Recovery yaptım, şu anda windows 7 yüklü fakat hâlen çalışmıyor fonksiyon tuşları ve bazı tuşlar. memocano 4 yıl önce