Face Hesabım Kendi Kendine Sayfa Beğeniyor

büyük ihtimalle bilgisayarıma giren bir virüsten kaynaklı.Hesabıma girer girmez 1-2 sayfa beğeniyor veya takip ediyor.Tarayıcımın uzantılar bölümünede giremiyorum.Yani bir uzantıdan kaynaklı ama o uzantıyı silemiyorum.Çünkü engelliyor beni.Umarım açıklayıcı olmustur teşekkürler...

fenhas fenhas (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook hesabınız kendi kendine sayfa beğeniyor ve Chrome uzantılarına giremiyorsunuz.

    Sizin de fark ettiğiniz gibi virüs bulaşmış.

    Facebook virüsü nasıl temizlenir? bu linkte anlatılanları yapın.

    Virüs Facebook hesabınıza bulaşmıyor, bilgisayarınıza bulaşıyor bu sebepten bilgisayardaki virüsü temizlemelisiniz.

    Yukarıdaki linkte anlatılanları adım adım yapın. Malwarebyes gibi programları linkte anlatıldığı gibi indirin ve mutlaka taratın.

    Facebook virüsleri sadece başka sayfaları beğenmekle kalmıyor parola, kullanıcı adı, kredi kartı gibi kritik bilgilerinizi de çalıyor.

    Son dönem Facebook virüsleri genelde iki parçadan oluşuyor.

    Biri sizin adınıza sayfa beğeniyor, kişileri takip etmeye başlıyor.

    Aslık tehlikeli ve kritik olan trojan denilen türden ve hem bilgi çalışıyor hem de başkalarının bilgisayarınıza girmesine olanak veriyor.

    Bu durumdan mutlaka durumu ciddiye alın ve adımları eksiksiz yapın.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler :) bu adımlardan sonrada mutlaka şifre değiştirmemde gerekiyor galiba :D fenhas 9 yıl önce
    • kesinlikle şifrenizi değiştirin cemkara 9 yıl önce