Facebook'a Girince Bilgisayar Mavi Ekran Hatası Veriyor, Nasıl çözerim?

merhaba benim sorunum facebook a girince mavi ekran hatası verip pc kapanıp açılıyor... Bu hata sadece facebooka girince oluyor sizce sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

nasbabik nasbabik (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Mavi ekran hatalarının genel olarak sebebi donanımsal problemlerdendir.Sizin de bilgisayarınıza veya internet tarayıcınıza bulaşmış bir zararlı yüzünden bilgisayarınız yüksek performansta çalışmak zorunda kaldığından mavi ekran hatası almış olabilirsiniz.Sorununuz facebook.com girmek değil internet tarayıcısının bir uzantısı yüzünden facebook.com a girerken bu uzantının aktif hale gelmesi mavi ekran nedeni olabilir.

    Bu yüzden sizin yapmanız gereken bilgisayarınızı ve tarayıcınızı bu zararlılardan temizlemek olmalıdır.

    Aşağıdaki verilen programlarla tarayıcınızdaki istenmeyen reklamları,uzantıları ve bilgisayarınızdaki zararlıları silebilirsiniz.

    AdwCleaner kullanarak istenmeyen reklam yazılımlarını silmek.

    1. AdwCleaner programını Su adresten indirin.AdwCleaner.exe dosyasına çift tıklayarak açın.

    2.J'accepte(Kabul Ediyorum) butonunu tıklayın.

    3. Scan(Tarama) butonuna tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

    4. Tarama işlemi bittiğinde Clean(Temizle) butonuna tıklayarak bulunan zararlıların silinmesini bekleyin.

    5. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir uyarı ekranı çıkarsa yeniden başlatın.

    6. Yeniden başlattıktan sonra karşınıza nelerin silindiğini ve ne yapıldığı hakkında bilgi içeren metin belgesi çıkacaktır.

    Malwarebytes kullanarak bilgisyarınızda bulunan kötü amaçlı yazılımları kaldırma

    1. Malwarebytes programını şu adresten indirin.

    2. Deneme sürümü aktifleştirme seçeneğinin kaldırılmış olmasına dikkat ederek kurulumu tamamlayın.

    3. Programı çalıştırdıktan sonra güncelleme işlemi istiyorsa onay verin ve güncellemenin bitmesini bekleyin.Güncelleme bitmeden tarama işlemine başlamayın aksi halde yeni çıkan kötü amaçlı yazılımları Malwarebytes tanımayabilir!

    4. Güncelleme işlemi bittikten sonra Tara menüsü altındaki Perform a Full scan seçeneğini seçerek tarama işlemini başlatın.

    5.Tarama işlemi biraz vakit alabilir lütfen bekleyiniz.

    6. İşlem bittiğinde bulunan zararlıların listesi önününüze gelecektir.Tüm zararlı yazılımları Karantinaya Al butonuna tıklyarak etkisiz hale getirin.

    Bu işlemlerden sonra tarayıcınızı sıfırlamanız da faydalı olacaktır.

    Google Chrome tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    Mozilla Firefox tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer tarayıcısı nasıl sıfırlanır?

    Tekrar mavi ekran hatası alırsanız geri dönüşüm sağlayabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      çok teşekkür ederim yazdıklarınızı uyguladığım an geri dönüş yapacağım tekrar teşekkür ederim

      nasbabik nasbabik (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Olmadı. Hepsini yaptım fakat düzelmedi. Facebooka giriyorum 3-5 dk geçmeden önce görüntü hatası kurtarıldı diyor biraz daha facede kalırsan mavi ekran veriyor

        dontouchmea dontouchmea (1)