facebook aramada profilim görünmüyor

Facebook aramada adımı yazıyorum ama profilim çıkmıyor. Hesabım açık durumda, sizce neden Facebook profilim görünmüyor?

gnhn gnhn (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'ta yakın bir zamana kadar Gizlilik Ayarları bölümünde "Kimler seni isminle arayıp bulabilir?" gibi bir özellik vardı fakat bu özellik artık kaldırıldı. Facebook artık her bölüm için ayrı ayrı gizlilik ayarı oluşturduğu için buna gerek olmadığı düşünülüyor. Örneğin, etiketlendiğim fotoğraf ve videoları kimler görebilir, Hakkında bölümünü kimler görebilir gibi birçok ayar bulunmakta.

    Öncelikle hesabınız çok yeni ise bulunamamanız normaldir. Bunun yanı sıra çok az arkadaşınız varsa yine bu sebepten Facebook aramalarında görünmüyor olabilirsiniz. Biraz arkadaş ekleyin ve Facebook'un sizi keşfetmesini bekleyin.

    Veya 18 yaşın altındaysanız Facebook sizin hakkınızdaki detayları saklamak istiyor olabilir. Ayrıca Facebook profilinizde kendi hakkınızda bilgiler girmeniz de bulunma konusunda yardımcı olacaktır.

    Gizlilik Ayarları bölümünde "Aramada beni kimler bulabilir?" kısmındaki ayarları herkese açık olacak şekilde değiştirmeniz faydalı olabilir. Yalnız bu ayarları değiştirdiğiniz an aktif olmasını beklemeyin, Facebook'a biraz zaman verin.

    EceKoc EceKoc (834)