Facebook arkadaşlık isteği gönderme engellemesi

Facebook hesabımdan çok fazla arkadaşlık isteği göndermememe rağmen geçtiğimiz gün;

Bu İstek Gönderilemiyor
Bu kullanıcıyı kişisel olarak tanıyor musun? Facebook'un kötüye kullanılmasını önlemek amacıyla, bu istek gönderilemez. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret et. Bu mesajı bir hata sonucu gördüğünü düşünüyorsan, sorunu bildirebilirsin.

şeklinde bir hatayla karşılaştım. Arkadaş sayım 150 bile değil. Facebook arkadaşlık isteği göndermem engellenmiş.

Facebook'ta diğer insanları görüyoruz 4000, 5000 arkadaşla. Onlar nasıl oluyor da bu hatayı almıyorlar. Facebook'ta arkadaş isteği gönderemiyorum. Facebook'ta arkadaş isteği gönderme engellemesinden nasıl kurtulabilirim?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'un bu konuda sıkı kuralları var. O 4000, 5000 arkadaşlı olan profillerde, profil sahibi olan kişi arkadaşlık isteği göndermemiş olabilir. Yani o 4000 kişinin çoğunluğu onu eklemiştir muhtemelen, o kişi 4000 kişiyi değil.

    Facebook'ta arkadaş isteği gönderme engellemesi birkaç sebepten dolayı getirilmiş olabilir.

    • Facebook'ta arkadaş isteği gönderdiğiniz kişilerin çoğunluğu isteğinizi yanıtlamadıysa,
    • Facebook'ta arkadaş isteği gönderdiğiniz kişilerin çoğunluğu isteğinizi iptal ettiyse, arkadaşlık isteğinizi sildiyse,
    • Facebook'ta arkadaş isteği gönderdiğiniz kişilerin çoğunluğu arkadaşlık isteğinizi silip, 'Bu kişiyi gerçek hayatta tanımıyorum' seçeneğini işaretlediyse

    bu sınırlamayı almanız normaldir.

    İlk olarak gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerini temizlemenizi öneririm. Aşağıdaki linkte nasıl yapılacağı anlatılmıştır.

    Facebook gönderilen arkadaşlık isteklerini iptal etme

    Muhtemelen bunları temizledikten sonra tekrar arkadaşlık isteği yollayabileceksiniz. Fakat bu işlemlerinden sonra bir süre beklemeniz gerekebilir.

    Bu işlemleri yaptıktan sonra da çözülmediyse aldığınız hatada bulunan sorun bildirme linkini tıklayarak Facebook'a problemi bildirebilirsiniz. Mutlaka bir çözüm sunacaklardır.

    EceKoc EceKoc (834)